| sKiLL_9369 a întrebat:

Care sunt desenele sataniste pentru copii?

Răspuns Câştigător
| claudiua a răspuns:

Desene care indruma copii in mod direct la satansim nu exista, insa exista desene care au un continut neortodox. De exemplu in serialul,, Magicienii de Weaverly Place,, Selena Gomez (Alex) intr-un episod poarta niste cercei cu un semn satanic.Deci daca fanele ei vad acesti cercei atunci, nu vor vrea si ele sa,, fie Selena Gomez,,
Desenele care incurajeaza fenomenele oculte sunt din nou sataniste (magii, vraji ) etc. De exemplu pe canalul FoxKids era un desen in care o vrajitoare si un vrajitor faceau vraji pentru a putea vraji un intreg oras.Acestea sunt sataniste pentru ca indoctrineaza societatea, sa accepte vrajile, crezand ca acestea nu sunt chiar asa de rele, indepartandu-i pe copii de Dumnzeu.
Stii se spune ca o data Satan si-a adunat toata armata sa de diavoli si le-a spus,, Nu-i putem opri pe oameni sa mearga la Biserica, Nu-i putem face sa nu creada in D-zeu, nu-i putem impiedica sa citeasca Biblia, dar i putem face sa uite de aceste. Si atunci toti draci au inceput sa urle --cum sa facem noi asa ceva-- si atunci li s-a raspuns -- faceti sa fie ocupati, ocupati, ocupati(prin munca, sau dif, diferite activitati care te seaca de energie iar Duminica, cand trebuie sa mergi la biserica numai de asta nu mai ai chef), faceti sa fie plictisiti, plictisiti, plictisiti (cati dintre voi cand sunt plictisiti deschid Biblia, sau se duc la o mansstire sau la o Biserica sa se roage?), ocupatile timpul cu diferite activitati mult mai interesante decat cititul Bibliei sau merssul la Biserica.(cred ca multi putem gasi cel putin 20 de activitati mai interesante decat Credinta In Dumnezeu.
Revenind la intrebarea ta, eu cred ca urmatoarele desene indoctrineaza copii spre o cale nu tocmai placuta lui Dumnezeu.
1. Power Rangers - Incurajeaza magia si creaturile ireale ( 56% din Americani cred in fantome, extraterestri spirite etc. dar nu cred in Dumnzeu
2.Magiciennii din Wp (Am mentionati)
3.Kid vs. Kat - (Iisus spune :,, Daca un om ti-a lovit obrzul intoarcel si pe celalt, aici ei sunt intr-un continuu razboi, in afara de episodul de Craciun, dar si acolo se bat)
4.Hanah Montanah (Incurajeaza minciuna, invidia, hotia, comportamentul agresiv, toate acestea incalca Cele 10 Porunci)
Acum am obosit sa scriu, dar daca vrei mai multe informatii te rog trimite-mi id-ul tau in mesaj