| cFlorin a întrebat:

Care sunt PSP-urile care se pot moda Permanent si care sunt cele care se modeaza Temporar? Cum se face modarea TEMPORARA? ( Adica daca ii scoti bateria sau daca il inchizi si il redeschizi nu mai e modat ) FUNDA

1 răspuns:
| MrAngelus a răspuns:

Eu am un PSP 2004 si se modeaza temporar. M-am dus la unu sa mi-l modeze si mi-a incarcat 8 imagini la "Photos". Te duci repede la ultima poza, iar ecranul se face verde, dupa cae consola se inchide. Se deschide singura iar tu trebuie sa te duci la "Game" la Memory Stick. E un program denumit "Installer Loader" pe care intri. Apesi left si right + cerc si gata: s-a modat. Ai dreptate, daca scoti bateria nu mai e modat, trebuie modat iar. Pe langa asta, ala mi-a instalat pe PSP PlayStation Network.