| AndreiDoMino a întrebat:

Care sunt secretele mentalismului? Adica daca mi-ati putea spune cum functioneaza, exemplu: indoirea lingurii, citirea gandurilor.

2 răspunsuri:
| andreeadragutza22 a răspuns:

Eu zic ca asta consta si in miscarile degetelor sau ceva de genu si cu puterea mintiilaughing e cam absurda asta! Nu stiu sigur ei au metodele lor. Dar eu cred ca e un talent. asta si nu oricine il poate face

| Betegh_Cristian_1993 a răspuns:

Indoirea lingurii e mai degraba un numar de iluzionism nu de mentalism. Ambele au la baza controlul/"pacalirea" mintii. Mantalismul este o ramura a iluzionismului. Efectul de magie, de telepatie, de citire a gandurilor este dat de citirea limbajului corpului si a muschilor, distragerea atentiei, sugestie, implantarea unei idei in gandul cuiva (fara a-si dea seama).