| eu_2871 a întrebat:

Cat castiga un reporter incepator la o televiziune de sport? Dar daca prezinta stirile? Dar daca are o emisiune?
Care e cel mai mare salar pe care il poti avea lucrand ca jurnalist si ce post si ce vechime e necesar pentru asta.
FUNDA+VOT

1 răspuns:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca toti si-ar fi pus initial aceste intrebari, nu cred ca azi am mai fi avut profesinisti de certa valoare! Ti-o spun si ca unul care am trecut si prin mass media!

Tu da dovada intai de ceva abilitati profesionale, pasiune, devotament, cultura, putere de munca si colegialitate, corectitudine, etc, si abia apoi, dupa o vreme - mai ales daca nu ai vechime in domeniu! - poti pune si asa problema!

Success! Si nu neglija respectarea deontologiei profesionale, daca vei accede in bransa!