Abh
| Abh a întrebat:

Cat de multa miscare faceti intr-o zi pentru a avea o buna conditie fizica?

Răspuns Câştigător
| zhady a răspuns:

Antrenament anaerob (adica cu greutati) de 4x/saptamana + in fieacre zi antrenament aerobic(banda, bicicleta, eliptica) + faptul ca merg in fieacre zi 4-5 km pe jos + alimentatie sanatoasa. Si ma simt excelent din punct de vedere fizic si psihic.

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

30 min. E foarte putin dar ma simt bine facand chiar si atat.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Dimineata mers pe jos 2, 5 km pana la scoala, si inapoi. De cand cu caldura fac si ~ 30km / zi cu bicicleta.
3 zile pe saptamana merg cate o ora jumate la sala - culturism.
In weekenduri urc cate un deal, pe jos.
Ar trebui si sa alerg, dar nu prea am cand.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Uh sunt cam leneşă de felul meu...singura mişcare e tastatul, mişcatul mouse'ului şi curăţarea de cartofi. şi asta o fac chiar zilnic.Am zis că o să mă pun pe alergat. dar am zis doar

| baru a răspuns:

In fiecare zi seara cam o jumatate de ora minim iar pe saptamana cu program bine stabilit de 3 ori a cate doua ore Conteaza mult ce faci si pentru ce-ti trebuie Fiecare miscare este buna pentru un grup de muschi dar ma bucur ca mai este cineva care este interesat sau interesata de sport Bravo

| Barajag a răspuns:

Cand plec la serviciu merg pe jos 20 de minute, ajunsa la serviciu alerg dupa fetita pe care o ingrijesc.Cate ore? Pai 10big grin, apoi ma intorc acasa si iar merg 20 de minute.Asta da miscare nu-i asa?hee hee

| Alex_7297 a răspuns:

Având în vedere că fac antrenament la fotbal zilnic, mai puţin duminica, şi că până la şcoală fac 20 minute (40 minute dus-întors), pot zice că fac 3 h mişcare pe zi, excluzând joaca, fotbalul pe care îl joc cu amicii, v-aţi ascunselea, etc.

| lilboutique a răspuns:

Nu prea fac miscare decat cand merg pana undeva, dar exercitii fizice nusad as vrea sa am mai mult timp pentru asta, am acasa o bicicleta medicala, mi-ar placea sa fac si un sport dar nu am timp, scoala imi mananca toata ziuasad de multe ori spun: "de maine fac exercitii" dar nu e asa usorbig grin

| RainDrop a răspuns:

Sport:2-2 ore juma,
sala: o ora
exercitii:o jumatate de ora

| nobody_9468 a răspuns:

O ora si ceva de mers pe joswinking. Si seara{uneori} mai fac exercitii pentru abdomenbig grin.

Bafta.

| NuConteazăCine a răspuns:

Din pacate doar 30 min, in afara mersului pe jos alert, pentru ca eu mereu sunt in intarziere laughing Deocamdata timpul nu-mi permite mai mult, insa vine vara si cum parcul este langa mine sper sa ies mai des la jogging happy

| Mr.Playb0y a răspuns:

Deci ca baiat trebuie sa faci miscare minim o ora pe zi, asta insemnand fotbal, baschet, sau ce sport iti place, dimineata cateva exercitii fizice dar nu pana la extenuare, sau daca iti permiti mergi la sala 2 ore pe zi. iar ca fata, la fel, dimineata exercitii fizice dimineata/seara, si cand iesi afara, preferabil in fiecare seara, o plimbare cu rolele, putina alergare, sau chiar sport cu baietiiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai drumul de la scoala si inapoi
si fac si acasa happy mult happy
daca e frumos afara
ma i-au la intrecere cu o fata
laughing

si nu fac doar intr-o zi
ci in fiecare zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalzire 10 minute, 50 de flotari si 400 abdomenehappy.
De 4 ori pe saptamanahappy. Inca nu am inceput greulhee hee.