| ade2499 a întrebat:

Cat valoreaza o funda daca imi ziceti corect va dau una

Răspuns Câştigător
| CatalinInside a răspuns:

Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza – cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.

* pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
* pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
* atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
* pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.

De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:

* primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
* al doilea – 40 de puncte;
* al treilea – 30 de puncte;
* al patrulea – 20 puncte;
* al cincilea raspuns – 10 puncte.

16 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
O funda valoreaza 100 de puncte.

| mmary a răspuns:

Un raspuns corect si folositorhappy

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Funda, adica raspuns castigator = 100 puncte

| geoox550 a răspuns:

Valoreaza 100 de puncte.
dar nu prea conteaza cat valoreaza una.deoarece noi suntem aici pe TPU pentru a ajuta pe oameni, nu pentru a castiga fundite.
P.S : deja chestia asta cu fundite intrece masurahappy

| sonya a răspuns:

Funda valoreaza un raspuns calitativ la o intrebare pusa. Un raspuns care intr-adevar ajuta persoana care are nevoie de ajutor si nu ii raspunde ironic.

| sonya a răspuns:

Si inca ceva. Expert TPU ajung cei care dau doar raspunsuri calitative. nu conteaza nr de fundite. Este irelevant pentru ca sunt grupuri care isi dau fundite pentru toate intrebarile irelevante pe care le pun. That's the truth.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

100 puncte.
copy-paste:

´´Cum castig puncte pe TPU?
Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza – cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.

* pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
* pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
* atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
* pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.

De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:

* primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
* al doilea – 40 de puncte;
* al treilea – 30 de puncte;
* al patrulea – 20 puncte;
* al cincilea raspuns – 10 puncte.´´

| Irinna a răspuns:

100 de puncte!

| Amy a răspuns:

Valoreaza cat un kilogram de satisfactie

| M a răspuns:

100 de puncte

| DanyXhell a răspuns:

5 puncte.

| PaPi a răspuns:

O funda valoreaza 100 pct. Funda?

| shainitainii a răspuns:

O funda valoreaza cat un raspuns corect!
Bye, bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100 p

| xAlynutzaa a răspuns:

Pai...valoreaza 100 de puncte adica locul 1

| celeste_8312 a răspuns:

Aceasta este recompensata de TPU cu 10 puncte