| aaaaaaa1 a întrebat:

Cate funditze trb sa am ca sa devin expert tpu?

17 răspunsuri:
| R9kitty a răspuns:

Pt a fi expert trebuie sa ai multe raspunsuri votate ca folositoare, amuzante sau inteligente. Un expert trebuie sa fie cunoscut pe site(in sensul bun) si sa fie apreciat de ceilalti utilizatori si de admin.happy Conteaza si raspunsurile casstigatoare... trebuie sa ai cateva sute. sper ca te-am ajutat. bye
Have a nice day!

| cυρcαкє a răspuns:

Buna, sa stii ca nu trebuie sa ai fundite, aproape deloc nu conteaza funditele, vechimea ta pe TPUro sau rankul.Trebuie sa ai peste 2000 raspunsuri (nu castigatoare ci in total) si cel mai mult punctele conteaza. E greu sa devii, dar daca te straduiesti vei putea ajunge. Da dovada ca meriti sa devii Expert TPU. Dar nu trebuie sa gandesti asa, sa dai multe raspunsuri ca sa poti deveni expert.Trebuie sa ajuti oamenii ai comunitatii TPU, nu ca sa devii tu expert.

Sper ca te-am ajutat.Pa-pa!

| Blackwoman27 a răspuns:

Pai ca sa devii expert TPU trebuie sa ai raportul de fundite asta inseamna 10% adica daca dai 10 raspunri trebuie sa fie macar 1 castigator
si daca ai 100 trebuie sa ai cel putin 10 funda si asta hotaraste echipa TPU

| Ancutsa a răspuns:

Buna!
Pentru a deveni expert nu conteaza numarul raspunsurilor castigatoare, ci calitatea raspunsurilor(castigatoare sau nu).
Expert TPU devii automat daca raspunsurile tale sunt bune.
:*

| daηă a răspuns:

1000-2000-3000 intre...

| darielle a răspuns:

100 cu siguranta

| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Nu cred că este un număr exact. Vrei să fii expert TPU? Întreabă-te înainte dacă este o țintă bună. Vrei să faci totul după o normă sau să ajuți dezinteresat? Dacă dorești fundițe, de ce nu ți le faci tu singură, din hârtie/carton? Să ne spui și nouă dacă te ajută la ceva.
Numai bine!
Pumpkin Pie

| CrazySunshine a răspuns:

Pai nu conteaza numai funditele trebuie sa fii politicus cu ceilalti, sa raspunzi cat poti de bine, sa te interesezi, si nu numai astea rb sa stii foarte multe lucruri si daca sti acestea si faci asa atunci vei primi si multe fundite.

| Herr a răspuns:

Mai intai acumuleaza fundite.

| MihaicaDan a răspuns:

Buna!

Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci vei deveni Expert. Ei au ultimul cuvant. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste blog-uri, plus comentariile http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 si te vei lamuri mai bine.

| GoogLeMaN a răspuns:

Bună.

Nu conteaza nr de funda. Conteaza activitatea ta pe site, răspunsurile tale să fie votate ca inteligente și utile fără a aduce atingere celorlați care răspund sau pun întrebări (denigrare, jignire, etc.) și adminii vor da ultimii verdictul.

Citește și aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Succes.

| ruxi a răspuns:

Http://www.tpu.ro/utilizator/pzyz --- uite aici cate fundite are;)

| Ilyncutz a răspuns:

Muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulte!

| kingiulian003 a răspuns:

100 funda funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a deveni expert nu conteaza numarul raspunsurilor castigatoare(funditelor) sau al voturilor primite, ci calitatea raspunsurilor(castigatoare sau nu). Singura conditie pusa din acest punct de vedere este sa ai minimum 500 de raspunsuri.In cazul in care adminul(caci el este cel care decide in aceste situatii)considera ca meriti acest titlu, il vei primi.

| alexuta_9548 a răspuns:

1000 sigur

| MrJusT a răspuns:

Foarte multe! [astept fundiţa]