| Inga_Inga_1971 a întrebat:

Catelul meu se urca pe masa si fura cate ceva si mananca. Cum sa il " dezobisnuiesc " de acest obicei ( l-am certat dar nu functioneaza )

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam greu. Poate prin dresaj.Ca tot tu l-ai invatat asa.

| Elly94sweet a răspuns:

Poate ca ii e foame.nu glumesc! poate fi si asta dar cand face asa si il vezi spui NU! convingator si ii dai cu ziarul peste fund.ar fi bine sa nu le mai lasi la vedere pana se dezobisnuieste sa se urce pe masa.ca pana la urma nu-i pisica.

| 03052003 a răspuns:

In cearca sa vorbesti cu el ca si cu un om eu am o pisica si merge cand am luat-o era foarte rea dar acum asculta tot ce i zic si daca nu merge incearca sa nu mai lasi nimic pe masa cu un animal trebuie sa faci compromisuri incearca sa ii dai si lui cam tot ce mananca ca sa vada ca tu nu mananci altceva decat el. Sper ca te-am ajutat!