| MariaDD a întrebat:

Ce animal de casa pot sa-mi iau? ceva mai putin costisitor big grin

16 răspunsuri:
| raluca250 a răspuns:

Un papagall

| NemNUZ a răspuns:

Adopta(ca e gratis) ce animal doresti si nu alege un animal dupa pret alege-l dupa placerea de al avea

| andypandy_2709 a răspuns:

Broasca testoasa sau pesti.cel mai bine pesti.e si usor de ingrijit :* funda/

| AlexCrb a răspuns:

Sarpe... mananca odata la doua saptamani. Ii dai de mancare doar cand iti amintesti de el...

| Felix2009 a răspuns:

Un pisoi, nu e costisitor de loc, dar e foarte iubitor. Trebuie doar sa-l vaccinezi cand e mic.

| swaggerofachampion a răspuns:

Daca vrei ceva cu care sa nu te poti chiar juca foarte mult, eu as recomanda: Pesti, Papagal, Hamster, Porcusor de Guineea ( sunt foarte draguti, si eu am avut, doar ca trebuie sa ai grija la personalitatea lui, pentru ca al meu de exemplu era foarte foarte lenes ), Testoasa, Veverita, Canar.

Nu sunt foarte costisitoare happy

In schimb, daca vrei un caine sau o pisica, e destul de costisitor. Sa spunem ca daca iei dintr-un adapost, nu e foarte costisitor, dar trebuie sa ii dai vaccinuri ( vaccine? laughing ), si sa ii cumperi mancare, plus zgarda, lesa, jucarii. Si eu am un caine, si e foarte costisitor. ( Depinde si de calitatea produselor si cate produse vrei sa cumperi. Eu as recomanda mai putine si de calitate )

Sper ca te-am ajutat cat de cat :*

| Kyrie a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat animalele ia-le dupa stradawinking, iti recomand pisicile

| SmiiileXoXo a răspuns:

Perus, pescarus japonez sau pesti. De exemplu la perus sau pescarus japonez dai 20-25 lei pe cusca la fel cam atat costa si un perus sau un pescarus jap. tot cam 25 lei. Si pesti sunt foarte ieftini de exemplu din targ poti sa iti iei un pestisor cu 5 lei. SI e colorat. Superbii si mai strangi bani mai iesi pestisori. Si faci un curcubeu in acvariu.

| ComaniciIonut a răspuns:

Vipere gasesti in padure. Poti lua una big grin

| Maui a răspuns:

Reptile big grin

| Snowclaw a răspuns:

Poti sa-ti iei:perusi(dar nu doi de sexe diferite,ai mei erau a se omoare in bataie)hamsteri,poci de guineea,testoase,pestisori,serpi(fiind ca iti deparaziteaza casa de rozatoare),sobolani,canari, iguane, tarantule, soparle, altele nu mai am (:

| alexia222 a răspuns:

Dupa parerea mea iti poti lua un papagal dar mai bine cumpara-ti 2 ca sa aiba companie....si eu am si nu fac nici multa mizerie(iar mancarea este acceptabila )Succes! pana la urma tu alegi:*

| HaKeRo a răspuns:

Dupa parerea mea ia-ti un papagal te face sa razi si nu e greu de crescut

Funda?

| twittermihai a răspuns:

Hamster porc de guineea... click pls http://orice.tk

| mVictoria a răspuns:

Pai eu am avut si hamster si porcusor de guineea, nu costa deloc mult si necesita mai putina ingrijire decat un catelus de exemplu. laughing

pestii sunt la fel foarte frumosi, si nu foarte costisitori depinde daca vrei multi atunci e cam scump iar ingrijirea ce necesita la inceput poate parea cam anevoioasa.

| PinkPanther15 a răspuns:

Niste pesti sau un papagal(perus colorat). Sper ca ti.am fost de ajutor.