| RoxanaCher a întrebat:

Ce as putea sa mai fac in vacanta? In afara de citit carti si sa fac temele de vacanta(ca sunt sigura ca ar putea sa existe cineva care sa zica sa-mi fac temele)? Ma cam plictisesc si majoritatea prietenelor mele sunt plecate...Deci ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poti cauta ceva filme online, pe care sa le vizionezi cu un suc si un castron de popcorn.happy
Sau, poti iesi cu rolele/bicicleta prin parc si sa incerci sa cunosti oameni noi, sa-ti faci prieteni.
Te poti apuca de un sport, volley, tennis, basket, inot. Si acolo poti cunoaste oameni noi.happy
Daca iti place sa desenezi, fa-ti un bloc de schite si deseneaza in el cand ai inspiratie.
Poti scrie compuneri, poezii, astfel va trece timpul mai usor.happy
Vacanta placuta!:*

O zi buna!:X

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Daca ai preciza unde locuiesti ai primi multe sfaturi interesante.

| Alii a răspuns:

Asculta muzica, faci poze, mai cauta si tu cateva prietene si du-te in parc, la un suc, sau cu verisorii, uitate la niste filmee, joaca-te pe net ceva, ca e imposibil sa nu gasesti un joc pe gustul tautongue, deseneaza, joacate cu mingea, plimba-te cu bicicleta sau rolele...etc,,,VACANTA PLACUTA:*!

| Dove a răspuns:

Mergi la piscina, plaja, discoteca, concerte parcuri de distractii, cinema si avand in vedere ca e vara pleaca in cautare de noi amici. Poti merge cu prietenele ramase si la cumparaturi, acvariu, muzeu, sau sa organizati o petrecere la care poate sa inviti din noi amici care probabil ti vei face.

| neynya_4078 a răspuns:

Sa te duci la strand; sa te plimbi cu bicicleta/role; sa te duci la film/teatru/opera; sa inveti o limba straina; sa gasesti un joc pe net happy; sa inveti sa gatesti happy; sa te oferi voluntar la o asociatie pentru protectia animalelor etc.

| jarulitza a răspuns:

Fa-ti si alte prietene, iesi p afara, dormi pana tarziu... O data pe an ai vacanta si atunci te plictisesti? Daca te plictisesti in vacanta, inscrie-te la niste cursuri macar sa te duci si in cele 3 luni libere pe an tot la scoala!

| Wolf94 a răspuns:

Pai serios nu prea are rost intrebarea asta...adica de ce ai intreba pe alti ce as putea sa fac in vacanta de vara... daca eu ti-as spune aruncate din avion fara parasuta ca am facut-o eu si n-am patit nimica tu ai faceo?

| kyda bwai nene a răspuns:

Stai pana noaptea afara, pleaca in club, la strand, s-au ajutati parintii