| Mada_7823 a întrebat:

Ce credeti ca ar trebui sa faca un adolescent in timpul liber ca sa nu se mai plictiseasca? Sau cum sa-si organizeze viata, sa nu mai fie asa "haotica"?

5 răspunsuri:
| RaVuL a răspuns:

Eventual poti sa te plimbi cu rolele mai iesi cu prietenii la un suc ceva ce stii ca iti place:p

| fuckThisLife a răspuns:

Un program cea, sa-si faca cati mai multi prieteni

| Borgir a răspuns:

Sa invete caci adolescentii sunt viitorul tarii! Poate iesim si noi din criza peste 10 ani.

| Steffi a răspuns:

S-ar putea sa ti se para stupid raspunsul dar este chiar adevarat: sportul. Am facut gimnastica medicala pentru coloana. Stiam exact cand trebuie sa fiu acolo, cum sa imi organizez timpul ca sa imi pot face temele, sa am timp de iesit cu prietenii etc. Acum nu ma mai duc si realizez ca sunt complet dezorganizata. Ai putea de asemenea sa te inscrii la un centru de cercetasi...e chiar amunzant, nu cum e la Tv ca primesti medalie pentru aprins focul etc. Sper ca te-am ajutat.

| Mada_7823 explică:

Lora,intrebarea asta nu se refera neaparat la mine, mie imi place mult sa citesc, si am citit pana acum destule carti. Eu vroiam sa vad ce fac alti adolescenti.