| AnonimulNr2564 a întrebat:

Ce credeti despre jocurile pe pc. Ma refer la faptul ca uni oameni zic ca e cea mai mare prostie sau pierdere de vreme fara distractie. Voi ce credeti despre jocuri, sunteti pro sau contra lor.(daca sunteti contra argumentati)

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde la ce jocuri te referi sunt unele care creează dependeţă şi da cu alea nu sunt de acord pentru că trebuie să coborâm cu picioarele pe Pământ şi să facem diferenţa dintre real şi virtual. În rest un joc jucat la plictiseală, nu excesiv, nu are cum dăuna!

| Liviu a răspuns:

Well
ca jucator profesionist de 3 ani
Pot spune ca jocurile de strategie care te captureaza intre " "
Sunt cele mai nasoale
Recomand cu placere counter strike
cel mai bun joc shooter
care mi se pare mie happy
In rest celelalte... ducase pierdere de vreme
la inceput sunt frumoase...
dar devii obsedat de ele... fara sa iti dai seamabig grin
O spun din propria experienta
nu cred ca ma va contrazice careva ^^

| marius577 a răspuns:

Sunt unele jocuri bune pe pc, dar mult mai tari sunt cele pe wii, xbox, ps, etc.

| Daniel TM a răspuns:

Sunt pro. Cred ca sunt bune atat timp cat avem o limita.

| ^__^S.y.m.o.^__^ a răspuns:

Depinde de jocuri. Da, ca unele contin chestii periculoase cum ar fi mesajele subliminale, dar sunt si jocuri chiar ff funny care iti pot anima intreag zi, asa ca dc sa fim impotriva lor atata timp cat nu creeaza dependenta?

| sandy a răspuns:

Sâmbătă şi Duminică când sunt liber, mă duc la net şi mă joc 5-6 ore şi îmi pare că e prea puţin.

| CristianCristian322 a răspuns:

Eu unul sunt pro... fundita?

| VideoGame a răspuns:

Depinde eu am avut un joc si stateam vreo 12-14 ore la pc