| Ollykaa a întrebat:

Ce descriere as putea sa pun la o poza cu 3 colegi de-ai mei, 3 dintre cei mai vechi colegi ( 5 ani)?

7 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

NU sunt singur/a prin ploaie si vant
Am cei mai buni prieteni de pe pamant!

Si cand afara e furtuna cel mai bun calmant e sa ma iei de mana [ aste e bun si pentru 'iubi', dar toata faza la asta e sa pui la avatar o poza cu tine si respectivul/respectiva.

| Chris a răspuns:

Friendship lasts forever.
True friends are forever.

| Kiddduu a răspuns:

De 5 anii impreuna. Uniti vom ramane. Caci prietenia noasta`i pe bune!

Timpul a trecut, iar noi impreuna am ramas! Si asa va fi pentru todeauna garantez!

Prietenia este tipul de dragoste pe care ne-o inchipuim ca o traiesc ingerii.

Prietenia nu inseamna sa faci ceva pentru cineva ci sa iti pese de aceea persoana

Adevarata prietenie este asemenea unui trandafir: nu-i realizezi frumuseatea pana ce nu se ofileste.

- Prietenia valoreaza mai multe decat toate maretiile lumii, o prietenie se consolideaza in timp si presupune respect, timp, dragoste si simtul umorului. Prefer sa am putini prieteni, dar macar sa fie adevarati, pentru toata viata!

- Cui dai dai pe datorie, nu-l mai vezi in pravalie, pierzi prieteni, pierzi si bani, ba iti capeti si dusmani

- Eu nu cred să fiu cea mai importantă persoană din viaţa ta, dar sunt sigur/a ca ti-am transmis importanţa ce tu o ai in viata mea. Soarta a vrut ca sufletele noastre sa se întâlneasca şi a crea prietenia ce a facut viata mea plină de un sens.

- Cand esti amarat si nu mai ai chef de viata, o gasca de prieteni iti poate aduce zambetul pe fata.

- Daca as avea un pix de aur ti-as scrie ca esti o comoara, daca as avea un pix de argint, ca esti un talent, dar am numai un pix de plastic si iti spun ca esti un prieten fantastic.

- O vorba veche pe care nu o credeai spune ca prietenul omului este punga cu bani si sacul cu malai.

- Cand treci prin momente grele ai nevoie de frati, in vremea necazului se cunosc prietenii adevarati.

- De mic crezi ca o persoana pe care o cunosti e un prieten… si crezi ca ai multi prieteni… dar vei vedea in momentul cand ai nevoie cine sunt adevarati prieteni…

- Prietenia nostra se va sfarsi numai cand 1+1 va face 3.

- E un proverb care dateaza de-o vesnicie, calul bun se cunoaste din mers, iar omul bun in prietenie.

- As vrea sa clarific lucrurile un pic, poti sa ai toti banii din lume, daca nu ai prieteni... nu ai nimic.

- Cand D-zeu a creat ingerii i-a lasat sa se joace. Unul era mai dragut decat toti ceilalti... De gelozie ceilalti l-au impins si a cazut pe Pamant. Te-ai lovit?

- Prietenia este cu siguranta cel mai bun pansament pentru durerile provocate de dragoste.

| Kiddduu a răspuns:

- Cand esti amarat si nu mai ai chef de viata, o gasca de prieteni iti poate aduce zambetul pe fata.
- Daca as avea un pix de aur ti-as scrie ca esti o comoara, daca as avea un pix de argint, ca esti un talent, dar am numai un pix de plastic si iti spun ca esti un prieten fantastic.
- O vorba veche pe care nu o credeai spune ca prietenul omului este punga cu bani si sacul cu malai.
- Cand treci prin momente grele ai nevoie de frati, in vremea necazului se cunosc prietenii adevarati.
- De mic crezi ca o persoana pe care o cunosti e un prieten… si crezi ca ai multi prieteni… dar vei vedea in momentul cand ai nevoie cine sunt adevarati prieteni.
- Prietenia nostra se va sfarsi numai cand 1+1 va face 3.
- E un proverb care dateaza de-o vesnicie, calul bun se cunoaste din mers, iar omul bun in prietenie.
- As vrea sa clarific lucrurile un pic, poti sa ai toti banii din lume, daca nu ai prieteni... nu ai nimic.
- Cand D-zeu a creat ingerii i-a lasat sa se joace. Unul era mai dragut decat toti ceilalti... De gelozie ceilalti l-au impins si a cazut pe Pamant. Te-ai lovit?
- Prietenia este cu siguranta cel mai bun pansament pentru durerile provocate de dragoste.

| xMary a răspuns:

☺Păstrăm Amintiri. Tristeţi Sau Bucurii, Ne Ştim Încă De Mici Copii! love struck

Prietenia este un ocean. Pe care mulţi vor sa îl treacă. Dar pân` la malul celălalt. Majoritatea se ineacă.love struck.

• Peste toate trecem cu capul Sus :X • Ne avem unii pe alţii şi asta`i mai Presus •

Sper că te-am ajutatkiss. Fundă?happy

| romyna1998 a răspuns:

Prietenia,oricat ar fi de veche, ramane ca la-nceputbig grinE NEINLOCUIT!

| Claps44 a răspuns:

Arata poza si-ti spun!