| alexx102428 a întrebat:

Ce dimensiuni au televizoarele de la cinema?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa spui metri nu cm. Televizor este ala pe care il ai in casa. La cinema sunt ecrane. Marimea este in functie de marimea salii si nr de locuri.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alea nu-s televizoare ci ecrane.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Televizoare? pai ala e un perete nu un televizor. Au metri, nu cm

| NLS a răspuns:

In Romania n-am fost demult, dar in Germania, cel mai mic ecran dintr-un cinema (unde am fost) avea ~9m lungime (aproximat dupa nr de scaune).
Si cel mai mare, 15-16m, acelasi cinematograf, alta sala...
Bineinteles, in orasele mai mari, exista ecrane mult mai mari decat acestea.