| Elly7890 a întrebat:

Ce este acela un promoter si ce face?

6 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

PROMOTER - persoană cu aspect fizic atrăgător care trebuie să întreţină discuţia cu persoane aparţinând celor mai diverse medii sociale. Ei sunt implicaţi în activităţi promoţionale (sampling, împărţirea „fluturaşilor", degustări de produse etc).

http://www.dexx.ro/....../index.php

suntserios
| suntserios a răspuns:

Promoveaza produse sau servicii

| tr3ig a răspuns:

Promoterul este acea persoana angajata de o firma, magazin, reprezentanta etc sa promoveze un anumit obiect produs obiect vestimanetar. sper sa fi inteles.

| Mann02 a răspuns:

Promoter cred ca sunt baietii aia sau fetele alea care stau intr-un supermarket si iti vand tie un produs la promotie, nu ai intalnit niciodata?

| Elly7890 explică (pentru Mann02):

Ba da am intalnit destui! eram curioasa daca e doar cu impartirea pliantelor atata tot sau si cu altceva!

| Mann02 a răspuns (pentru Elly7890):

Pai cuvantul cam spune tot happy cam asta fac in general, poate si cei ce impart pliante sunt la aceeasi categorie happy