| fcsb a întrebat:

Ce fel de joc este empire total war?

2 răspunsuri:
| Moneyandfame a răspuns:

Nu mai astepta mura in gura si cauta pe google.

| zeDruit a răspuns:

Empire: Total War este un nou joc dezvoltat de Creative Assembly, care va fi lansat de Sega in prima jumatate a anului 2009.

Empire: Total War se va concentra pe perioada anilor 1700 - 1800, oferind posibilitatea jucatorilor sa cucereasca Europa, Africa de Nord, America si India.

Razboiul se va da atat pe uscat cat si pe apa, noul motor grafic al jocului permitand vizualizarea razboaielor navale in 3D. In joc vor fi prezente peste 50 de forte, jucabile fiind doar 10. Acestea sunt:
Anglia, Prusia, Franta, Spania, Imperiul Otoman, Suedia, Polonia, Olanda, Imperiul Rus si cele 13 colonii britanice din America de Nord.

Nu vor lipsi din Empire:Total War descoperirile tehnologice, care vor permite construirea de noi unitati si cladiri, revolutiile sau schimbarile de forma de guvernamant.

Sursa: http://www.wizoo.ro/jocuri/strategie/articol.html?id=46