| tom and jerry a întrebat:

Ce formatii rock mai stiti

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

ACDC sunt cei mai buni love struck.

| DidiChanx3 a răspuns:

Lordi Rammstain Canibal Corpse Metallica Scorpions Cinema Bizare Paramore Tokio Hotel Papa Roarch Linkin Park AC/DC Aerosith Evances Prodigy Him si nu mai am ideei ca am uitat laughing

| Sin a răspuns:

80% din formatile enumerate aici sunt metal NU rock!

Răspuns utilizator avertizat
| traficanta a răspuns:

Tokio Hotel laughing

| traficanta a răspuns:

Cinema Bizzare, Paramore, Evanescene, astea sunt pe care le ascult eu.

| ANoNim_7814 a răspuns:

Ac/dc
scorpions
evanencess
tokio hotel
him
iris
paramore
blaxy girls
harehappy
cam atat:X

| dark_9812 a răspuns:

Godsmack, SOAD, Slipknot, lordi etc

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slash, ii intrece pe toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nightwish, ac/dc, vama veche...
Este o lista cu cele mai bune formatii rock pe www.rockoteca.info
In plus, sunt si stiri, concerte, noutati din muzica rock, metal, punk, goth, emocore

| hmfkdhdfhufgfgh a răspuns:

Nevastuica ROCK laughing

| DiAnA95_5642 a răspuns:

The rasmus, evanescence, nightwish, cinema bizzare...

| theodora_2847 a răspuns:

Imi vine rau sa vad cum marile valori sunt amestecate cu teribilistii in raspunsurile voastre.

Depinde acum si ce fel de rock te intereseaza, tom and jerry. happy
acid rock, grundge, punk rock, indie rock, alternative, progressive, psychedelic rock, pop rock si tot asa... In cadrul fiecarui gen sunt nume importante din istoria muzicii, insa cei mai buni le-au inbinat, s-au reinventat in continuu.

Iti recomand sa incepi cu marile formatii (50's to present), sa asculti mai intai oamenii care au inventat rock-ul si sa observi cum viziunea s-a schimbat de-a lungul timpului si au aparut noi influente. Din trecut recomand Guns'n Roses, The Beatles, Pink Floyd, The Doors, etc... Din prezent: AC/DC, Rolling Stones, Muse, Coldplay, etc...

Tu asculta si abia apoi decide ce-ti place, nu te lua dupa altii, doar pentru ca "e la moda".

| rosehudson a răspuns:

Ascult vreo 20 si ceva de trupe si artisti...imi e lene sa ti le insir toate... dar favoritele mele sunt Guns N' Roses, Seabstian Bach, Skid Row si Def Leppard