| GeOrGiAnA_7466 a întrebat:

Ce greutate trebuie sa am la 13 ani? Fundaaaa

Răspuns Câştigător
| gaby20 a răspuns:

Depinde de inaltime si de ce fel de tip de constructie ai robusta, normala sau zvelta... daca scrii si datele astea in intrebare sigur o sa primesti rasp... oricum intre inaltime si greutate treuie sa fie 10 nr.
de ex 1. 73, o greutate normala ar fi cam asa 73-10=63... sper ca te-a ajutat macar putin rasp meu oricum ai doar 13 ani corpul tau se mai schimba s-ar putea acum sa fii plinuta si mai incolo sa cresti si sa fii mai slaba...happy

3 răspunsuri:
| Fr3dy a răspuns:

Depinde de inaltime :
1, 40-1, 50=32-45KG
1, 60-1, 70=45-70kg

| Emmm203 a răspuns:

Buna!
La 13 ani trebuie sa ai cam 50, 00 kg sau 51, 00 kg sau mai putin cu 2, 00 kg decat 50, 00.

| DolceBianco a răspuns:

Greutatea nu tine numai de varsta, ci si de inaltime...ar fii fost indicat sa specifici inaltimea pe care o ai.