| s73f1 a întrebat:

Ce idei aveti pentru o petrecere de copii de cls. a IV-a?

5 răspunsuri:
| Neylin a răspuns:

Pai copiii iubesc prajiturile-deci cat mai multe dulciuri, sa fie cat mai multe baloane colorate, confetti, muzica(daca se poate ceva cat mai actual caci acum toti sunt foarte "cool"). Eventual ar putea fi o petrecere cu costume si un concurs "Cel mai bun costum".cu juriu, premii, etc. Poate ceva karaoke...sa se distreze si ei si sa isi arate talentul.
Succes!

| xyz111 a răspuns:

Pai...ai putea face niste jocuri ...de ex.sa legi de o ata asa mai lunga cativ acovrigei si sa tina cineva de margine si ca toti copii sa sara si sa prinda cate un covrig, sai oui sa danseze cu un mar sau o portocala cate doi. adica sa stea cap in in cap si portocala sau maru sa stea intre capetele lor.

| tequila777 a răspuns:

Vin si eu cu o sugestie:
Ai putea sa ai tema "cautarea de comori" - ceva cu indicii, cautare de obiecte (unele mai scipicioase-asa), desenare de harti. Copiilor le plac lucrurile de genul asta;)
____________
http://verze.ro
___ simtul umorului nu a murit!

| Marialy a răspuns:

Buna
eu cand eram in clasa 4 am rugato pe dna invatatoare sa iesim afara
ei bine am iesit...
toate orele (4) neam jucat:
1 s-a dus acasa (cel mai apropiat de scoala~statea chiar in blocul de langa scl) si a adus o patura mare mare
2 sau dus la magazin si au cumparat 3 sticle de suc de 2l au mai luat fursecuri joe si bomboane
ne jucam tara tara vrem ostasi
baba oarba si tot felul de jocuri dar s-a jucat si dna invatatoare
am dansat am cantat
apropo la noi la scl avem si sala de sport in spatele salii avem muuuuult teren liber cu iarba verde si acolo neam distrat
dar sa stii dna invatatoare i-a cerut acordul dl directorsi am plecat acasa fericiti

| Vrenghea_Ioana_1992 a răspuns:

Ma gandeam si eu tot la asta dar pentru copii de cls a V-a