| BoomBoomToxic a întrebat:

Ce imi puteti spune despre prietenii adevarati/falsi, despre prietenie si chestii de genu'. fundoi

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Un prieten adevarat este acela pe umarul caruia ii plangi si el iti plage pe umarul tau. Un prieten adevarat ii acela care te accepta asa cum esti care te felicita cand faci ceva bine si te critica cand greseti. Un prieten fals nu este un prieten.

Răspuns utilizator avertizat
| 3ntzz a răspuns:

Nu prea stiu ce iti pot spune dar iti dau un sfat : niciodata! dar niciodata! sa nu ai incredere in absolut NIMENI ...chiar si cel mai bun prieten te poate trada daca ai in el o incredere oarba ...asta nu face exceptie nici rudele.
Exista o singura persoana in care poti avea incredere ( in afara de Dumnezeu ) si aceea esti tu insati.
Crede-ma ca situ ce zicwinking
Bafta!
... fundoi...batting eyelashes

| RaluGabry a răspuns:

Prietenii adevarati sunt cei care te accepta asa cum esti, tin de fiecare data cu tine, poti vorbi orice cu ei...Cei falsi te barfesc pe la spate si chestii din astea.

| ZEU93 a răspuns:

Prietenii adevarati mereu te ajuta cand ai nevoie fara sa le ceri asta, sunt alaturi de tine(mai existe certuri dar cei adevarati mereu vor accepta o impacare rapida) iar ceilalti falsi sunt majoritatea oamenilor de azi, multi dar nu se pot numi prieteni adevarati

| FOKA a răspuns:

Pai as vrea saty spun ca nu exista un prieten adevarat deoarece de cele mai multe ori toti spun ca iti sunt prieteni adevaraty da...nu sunt

| campanario a răspuns:

Nu pot sa iti dau nici un sfat. Viata! Iti arata cine iti este prieten adevarat si cine nu. Aparentele inseala stii? Poti sa ai toata viata o opinie buna despre cineva si cand colo sa fie un lup imbracat cu blanita de oaie. Pana nu te arzi nu stii cine iti este prieten. Un lucru e sigur. Cand esti bagat in probleme, prietenul adevarat, te scoate sau te sustine.happy