| Ioana_9117 a întrebat:

Ce imi recomandati : canon sx120, nikon l110 sau nikon d3000? si cum as putea face ceva bani cu aceste aparate? adica, nu ma gandeam la o cariera de fotograf. dar poate as putea participa la diverse concursuri sau sa fac poze pentru calendare etc? as vrea niste idei prin care as putea face bani din fotografie. fundahappy

2 răspunsuri:
| Laurra958 a răspuns:

Nikon D3000

| Turquoise a răspuns:

Nu le poti compara pe primele 2 cu Dslr-ul.
Canon sx120 (zoom 10x) si Nikon l110(15x) sunt doua aparate compacte, iar d3000 este un aparat profi,care face cum spui tu 'poze pentru calendare'. Pentru acesta din urma va trebui sa faci investitii in plus(blituri, alte obiective, un obiectiv 18-55 in cazul in care cumperi doar body-ul).