| nimeni_2035 a întrebat:

Ce inseamna a formata un calculator? daca il formatezi ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| rey a răspuns:

Salut.
Prin formatat intelegi reinstalarea sistemului de operare(Windows banuiesc).
Sa il formatezi, cred ca mai bine intrebi un prieten si ii spui sa iti arate, e extrem de usor, inveti mai usor daca vezi.

Good luck.

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Stergi datele de pe o partitie sau de pe mai multe in functie de dorinta ta.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Se starg bsolut toate datele de pe partitiile selectate de tine ale harddiscului. Dupa cum ai pus intrebarea, pot spune ca te referi si la o instalarea "fresh" a windowsului.

| Nic a răspuns:

Adica se sterge tot ce contine. Dar nu e necesar sa formatezi intreg calculatorul atata timp cat ai facute mai multe partitii(ex:Local Disk(Claughing Avantajul consta in faptul ca daca ai mai multe poti sa instalezi un windows fara sa trebuiasca sa stergi tot, tu avand muzica, pozele, etc pe alta partitie happy

| Nic a răspuns:

Click dreapta pe partitie si vezi ca ai optiunea format acolo

| nimeni_2035 explică:

Si cum se sterg acele date? sau cum se formateaza?thinking

| cristina21 a răspuns:

Reinstalezi windowsul... dai format la tot si se sterg si singure...winking