| Ramo137 a întrebat:

Ce inseamna AMV? la unele melodii de pe you tube scrie langa melodie si amv, adica ce? ca peste tot vad, de multe ori.

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

AMV este un tip de fișier modificat AVI, format container cu conținut digital video și audio, produs pentru playerele media MP4, dar și pentru playerele S1 MP3 cu redare video.

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/AMV

Mai inseamna si Anime Music Videos.

3 răspunsuri:
| Sean a răspuns:

Anime Music Videos, adica niste secvente dintr-un anime cu muzica...

| Ichigo a răspuns:

AMV este o forma de fan-art in care editezi secvente dintr-unu sau mai multe anime si incerci sa le sincronizezi pe o melodie folosindu-te de efecte, miscare de cadra, etc.

| Ramo137 explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri