| alightinthedark a întrebat:

Ce inseamna craciunul pentru tine? Care e esenta lui? Il sarbatoresti? Il astepti?

Răspuns Câştigător
| bibydraguta a răspuns:

In primul rand Craciunul semnifica nasterea lui IISUS HRISTOS asta este cel mai important apoi normal este adunarea familiei si primirea cadourilor,, de la MOS CRACIUN,,.

15 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

Craciunul reprezinta nasterea lui Iisus Hristos! normal ca multi il sarbatoreschappy

e un moment magic pentru fiecare, gospodinele fac prajituri, copiii impodobesc bradutul de Craciun si asteapta cadouri! e un moment magic pe care-l poti savura din plin!

sarbatori fericite:*

| Maria_3931 a răspuns:

Pentru mine Craciunul inseamna o sarbatoare in care ne adunam taota familia si sarbatorim impreuna Nasterea lui Isus Hristos.Sa nu mintim fiecare copil asteapta cadouri de la Mos Craciun.Ps pe care il iubesc toti oameni indiferent de varsta. pana la urma Craciun Fericit tuturor... xoxo A

| alightinthedark explică:

Da dar in zilele de azi multi il musamalizeaza cu mos craciun si craciunitele. nu cumva se scoate din sarbatoarea asta Adevaratul sarbatorit?

| BuBuLyNa a răspuns:

Craciunul inseamna pentru mine o sarbatoare. Da il sarbatoresc in fiecare an. Mi se pare ceva super frumos copii merg in colindat fac bradu, mamele prajituri si se aduna toata familia la masa.Sarbatori Fericite!kiss

| i.love.me a răspuns:

Da in fiecare an de fiecare sarbatoare tin o traditie: imi da ai mei bani sa merg la shopping tongue

| alightinthedark explică:

Frumos I.love.me happy cred ca tu il astepti cu nerabdare...

| Moneyandfame a răspuns:

Craciunul e acea zi speciala din an cand inima ta este invadata de caldura si iubire, cand toate rele le adunam si le dam foc si suntem permisivi cu toti. Este?

| alightinthedark explică:

Ok Moneyandfame dar. care e principalul scop al craciunului? sarbatorim doar asta? sau ce se intampla cu adevarat? ce sarbatorim? doar o sarbatoare in care dam cadouri?

| gyo a răspuns:

Pentru mine craciunul reprezinta una dintre cele mai fumoase sarbatori.eu cred ca de craciun ar trebui sa fim toti mai buni, sa mai iertam si sa nu fim egoisti, ca multi au uitat sa faca asta...

de obicei il petrec in familie, era si mai frumos cand eram mai mica si credeam in mos craciun, era frumos gandu ca vine mosutongue

sarbatori fericite!:*

| MisterKat a răspuns:

Pentru mine, Craciunul reprezinta o zi ca oricare alta. O zi simpla. Nicidecum magica, e o sarbatoare care a devenit foarte comerciala, mie pur si simplu mi-e scarba de tot ce se intampla in Romania si nu numai, de snobismul oamenilor, ipocrizie. etc. Incepand cu postul (care il tin multe femei usoare, de obicei. pentru a le fi iertate pacatele. pana la popii nesimtiti care acum isi rotunjesc burta uriasa si nespalata si conturile lor.). Ati vazut vreodata ce case, masini sau telefoane mobile au popii? Nu sunt invidios, dar prin munca cinstita nu poti sa ai multe lucruri extravagante. Parintii mei muncesc, presupun ca si ai vostri sau chiar voi insiva, aveti case(vile cu 2 etaje, masini de ultima "fita", telefoane Ipod sau alte chestiuni de acest gen? Repet, prin munca cinstita.).

Cand eram mic si naiv, credeam in Craciun... Oricum, depinde si de mediul familial in care a-ti crecut, daca ati crescut intr-un mediu placut, aveti alta impresie despre Craciun.etc. Deci, totul e relativ.

O seara buna! Si in fine. Sarbatori Fericite!

| Dan a răspuns:

Un Craciun de vis sa ai!

| floaredetrandafir a răspuns:

Pai de craciun stai cu familia, brad, cadouri, buna dispozitie, fapte bune. cred ca toti il asteptam mai mult sau mai putin eu unul da

| Slavic a răspuns:

Craciunul pentru mine este osarbatoare foarte importanta si o sarbatoare foarte mare craciunul reprezinta nasterea lui Isus Hristos... Multi copii maturi batrini adolescenti. asteapta craciunul un spirit al craciunului frumos si fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de nastere lui Iisus Hristos pentru mine nu mai reprezinta nimic.straight face

| Vkaela a răspuns:

Stii ce inseamna craciunul intr-un final? Dragostea sufleteasca.Craciunul inseamna nu numai cadouri si mos craciun.inseamna bunatate, daruinta, si iubire pentru tot ce vezi in jur.Sincer, eu cand ii aud pe astia la stiri ca se omoara [mai ales in timpul perioadei de Craciun] mi se face mila de ei ca pot avea atat rautate in suflet.Cea mai frumoasa perioada anuala din viata noastra este Craciunul.