| extre3m a întrebat:

Ce inseamna cuvsntul "pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza "?

5 răspunsuri:
| Deyutza a răspuns:

Nu stiu din astea :O:O:O

| InoKo a răspuns:

Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza - este cel mai lung cuvant din limba romana si are 44 de litere, urmat de ELECTROGLOTOSPECTROGRAFIE – 25 de caractere cel mai lung cuvant cuprins in DEX 1998 care inseamna: "Metoda de stabilire a compozitiei armonice a semnalelor vorbirii prin analiza impulsurilor obtinute cu electroglotograful"
electroglotograf=aparat electronic care permite vizualizarea și înregistrarea vibrațiilor glotale

| AndaWest a răspuns:

Nici nu am citit totstraight face

| Sadiss a răspuns:

Pneumonoultramciroscopicsilicovolcaniconioza e o boala de plamanu dupa cum spune si primele cateva litere. *pneumono* care este datorata inhalarii de siliciu vulcanic

| DjDead a răspuns:

Ionoko mai spart! si pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza este o boala de plamani asta inseamna happy