| Alicecooper a întrebat:

Ce inseamna daca visezi un parastas la alta familie pe care nu o cumosti? plz rasp!

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Sa faci un lucru bun

| Elle a răspuns:

@•тhε vαmp†яε ♥ cum naiba sa insemne nunta?! mai studiaza si tu dictionarul limbii romane!

PARASTÁS ~e n. 1) Slujbă religioasă oficiată pentru pomenirea morților (la 40 de zile de la moarte). 2) Praznic care se face cu acest prilej. /

| pacalici a răspuns:

Anseamna prosti ca si la ghicitori

| kindness a răspuns:

De obicei. parastas inseamna parca nuntathinking crd ca inseamna nunta. te duci la vreo nunta pe undeva sau botez sau petrecere ceva?