| ramona0506 a întrebat:

Ce inseamna,, hipiot/hipioata"?big grin

16 răspunsuri:
| AnonimGirl a răspuns:

Hipiot/Hipioata este omul care asculta muzica hipi... cam atat

Alte răspunsuri
| Asdffd a răspuns:

Sall si eu am pus intrebarea aceasta.
Hippiotii sun oamenii care se drogeaza si alte chestii :P:P
Cauta aici :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Hippie

;) bafta

Alte răspunsuri
| Angiutssa a răspuns:

Adept/adepta a curentului hippie.
Subcultura hippie a fost iniţial o mişcare de protest a tineretului împotriva societăţii materialiste occidentale, care a luat fiinţă în SUA la începutul anilor 1960 şi care mai apoi s-a răspândit în multe ţări din lume. Mişcarea hippie a fost atât o mişcare politică cât şi culturală.

Cuvântul „hippie" vine de la „hipster", care descria tinerii beatnik care s-au mutat în districtul Haight-Ashbury din San Francisco, SUA. Aceşti tineri moşteniseră atitudinea nonconformistă a generaţiei beat, şi-au creat cu timpul comunităţi proprii, ascultau rock psihedelic, erau adepţi ai revoluţiei sexuale şi foloseau droguri precum haşiş şi LSD.

Moda şi valorile hippie au avut un efect major asupra muzicii de masă, a televiziunii, filmelor, literaturii şi artelor.

| ramona0506 explică:

Draga Peyon, din toata inima iti spun ca nu am gasit pe Dexwinking asa ca... ori imi raspunzi ca omu, ori nutongue

| Gigiku a răspuns:

Subcultura hippie a fost iniţial o mişcare de protest a tineretului împotriva societăţii materialiste occidentale, care a luat fiinţă în SUA la începutul anilor 1960 și care mai apoi s-a răspândit în multe ţări din lume. Mişcarea hippie a fost atât o mişcare politică cât şi culturală.

| Gosh. a răspuns:

Adept/adepta a stilului hippie.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Hippie

| EyesSad17 a răspuns:

Stati asa nu sunt aia cu semnul pacii? eu din cate stiu ei sunt Nu inteleg ce legaturi au cu drogurile daca ei sunt pacifisti IUBIREA SI DRAGOSTEA chiar nu inteleg? acolo nu se afla pacea acolo se afla tulburare ma refer la drogurihee hee Ei au facut semnul paciihee heeSa ma lamureasca cineva daca vrea^^ care e adevaru;?

| cipp94 a răspuns:

Nu vrei sa stii

| smileforme_3045 a răspuns:

Nu e adevarat ce a zis traficantadesentimenteroz, hipiot e persoana care este mereu fericita,nu stiu cum sa ma fac inteleasa.
EXEMPLU : Vine o bomba nucleara, pentru ei nu conteaza, ei rad.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput ii dau dreptate -Angiutssa- ei si pe urma vreau sa ii spun traficateidesentimente roz ca un hipiot nu etse doar un om care se drogheaza ci este pur si simplu un om care isi traieste viata din plin, lasand la o parte orice fita orice stres orice fel de lucruri caer lar putea duce intr-o viata de rutina de exemplu: ma trezesc iau micul dejun plec la munca sau la scoala dupa caz, ma intorc iar mananc ceva sau nu stiu ce fac si ma rog povetsea asta continua la nesfarsit repetanduse zi de zi, ani la rand! eu cred ca acesti oameni au ceva sa ne spuna si cred ca au reusi pentru multi dintre noi! chiar foarte multi suntem hipioti dar nu recunoastem, sau nu ne dam seama! gandeste-te la tine insuti si vezi esti un hipiot? iti traiesti viata asa cum vrei sau dupa un anumit orar? nu trebuie doar sa te droghezi si gata esti hipiot! fi tu insuti, simte viata asa cum este si o sa fie frumoasa daca nu o combini cu rutina! simte dragostea, impartaseste dragostea, distreazate! daca esti asa esti un hipiot adevarat a anilor 2010-2011!winking be cool baby tacke care

Alte răspunsuri