| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna moda pentru voi?

Răspuns Câştigător
| gabrielutzu a răspuns:

Moda inseamna pentru mine spiritul de turma, adica sa joci dupa cum iti dicteaza altii care impun standardele in functie de propriile interese financiare.
Adica niste smecheri care fac bani(multi) pe spatele prostimii.
Un crestin adevarat NU ar trebui sa tina cont de astfel de standarde pentru ca ele sunt ceva lumesc, ori acesta NU poate sluji la doi dumnezei...

23 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Moda pentru mine, este un stil de viata, de la stil vestimentar si comportament in societate, pana la dogma, mentalitate si ideologie.Moda este o investitie foarte proasta! Am renuntat sa mai fiu ahtiata dupa tot ce este in trend, sa mai fiu snoaba si sa mai fac investitii de o asa anvergura.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Inspiratie!
Aleg din moda ceea ce mi se potriveste!
Am un stil personal si ma remarc prin asta!
Totusi, cand e in voga ceva, cum ar fi o culoare sau un model de pantalon sau fusta, etc. port dar adaptez stilului meu deja creat!
Si asa raman unica si originala prin combinatiile personale cu care, pana acum nu am dat gres niciodata!
Chiar ma bate gandul, apropos de asta sa ma fac stilist, multi imi admira stilul si imi cer sfaturi, insa, nu risc asta la case mari, nu-s profesionista, dar...cu ceva studii in domeniu pot deveni..., pana atunci ma rezum la a ma aranja cu stil pe mine!

eileen
| eileen a răspuns:

Imi place sa fiu in pas cu moda, uneori sunt snoaba, as fi si mai rau daca as avea bani mai multihee hee dar niciodata nu exagerez...

lolita
| lolita a răspuns:

Multi bani cheltuiti happy. imi cumpar haine "la moda" dar cateodata nici nu apuc sa mi le pun pentru ca am ·"preferatele mele", suntem "sclavii" modei.

| kh1ss a răspuns:

Un lucru trecator si nesimnificativ

| Wtf9000 a răspuns:

Cand ii vad pe unii oameni cum ii pasioneaza moda, imi vine sa vomit! De parca ar conta cum te imbraci... Sunt lucruri mult mai importante de facut decat sa fii atent la ce pui pe tine...

| JustMeFlory a răspuns:

Ceva schimbator, care reflecta personalitatea fiecaruiahappy

| cristi a răspuns:

Moda, se schimba f rapid, trendul si tendintele in materie de imbracaminte sunt mereu sub lupa celor pasionati. Nu este un lucru rau atata timp cat te imbraci ok si cu bun gust fara sa iesi din decor ( cu toate ca gusturile sunt relative si subiective) si fara sa iti cheltui toti banii pe haine.
Eu unul sunt interesat de moda si noile tendinte, insa intotdeauna incerc sa imi aleg hainele care mi se potrivesc tinand cont si de parerile altora si incerc sa nu intrec masura cu banii cheltuiti big grin

| hugin a răspuns:

Pt. mine haine comode.

| yadora a răspuns:

Moda e pentru snobi, nu zic ca nu imi place dar nici fara gust nu ma imbrac. Dar daca e sa faci moda asta inseamna si bani, ceea ce e prea mult pentru multi dintre noi la momentul actual.

| Adiitza a răspuns:

0! Imi place sa ma imbrac dupa propriul meu gust

Răspuns utilizator avertizat
| irynna a răspuns:

O provocare referitor la tot ce e nou

| dulcika a răspuns:

Ceva care ma provoaca intodeauna la ceva nou happyhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva nesemnificativ, e bine sa fii original, moda seamana cu,, ce face o rata face tot cardul''

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O dependenta, o obsesie, ceva rau... dar sunt sclava ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Un pas înainte.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Util, comod si organic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

raspuns ales
Moda inseamna pentru mine spiritul de turma, adica sa joci dupa cum iti dicteaza altii care impun standardele in functie de propriile interese financiare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru mine inseamna ceva deosebit, daca noi ave haine sau incaltaminte la moda pe mine lucru acesta ma omoara

| parokla a răspuns:

Incera sa fiu
moda e trecatoare
asa ca mai bine porti ce iti place tie
si nu sa te iei dupa alti
poarta ce iti place si te face sa te simti bine
happy

| DyaGaby a răspuns:

Edwin Hubbel Chapin afirma ca :"Moda este ştiinţa aparenţelor şi inspiră dorinţa de a lăsa o anumită impresie mai degrabă decât de a fi."
Quentin Crisp afirma ca "Moda este ceea ce adopţi când nu ştii cine eşti." De multe ori persoanele "slabe", fara personalitate, in incercarea de a placea celor din jur, devin sclavii modei, fie ca este bine sau rau, ne avend curajul de a iesi in evidenta prin ceva propriu, ajungand niste caricaturi. Astfel apare spiritul de turma, neincrederea oamenilor de a-si arata unicitatea, de a-si arata calitatile, in acest fel mascandu-si frumusetea. Singura modă autentică e personalitatea, iar moda, de care ştim cu toţi, depersonalizează cel mai mult.

| diana0810 a răspuns:

a fi mereu destul de buna pentru mine insumi...