| madalinutza a întrebat:

Ce intelegeti voi prin cuvantul "fite"?happy

24 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prin cuvantul fite inteleg falsitate, inteleg o mentalitate de a parea si nu de a fi. Cei cu '' fite '' se cred buricul pamantului si cred ca pot avea orice.

| Arthur a răspuns:

''Aere de Buftea ''
Mult zgomot pentru nimic.

| Razvan a răspuns:

Arfelaughing
Nu exista cuvant mai cretin ca astalaughing

| JeSa a răspuns:

Capricii/mofturi.

| dulc3'maria a răspuns:

Fitze...eu suspectez ca acest cuvant este gresit folosit, la fel ca si expresia "lume buna". M-am gandit la asta in clipa cand am aflat mai exact ce este cu adevarat un club de fite de exemplu?:"Pai cum, care?"sunt intrebata eu raspund "Bamboo, Bonsai…"deci fite inseamna in primul rand baniwinkingIn al doilea rand acestia presupun un mod mai mult sau mai putin illicit si "important" de a face rost de ei. Acest ultim aspect se adreseaza cu precadere barbatilor(care fac ceva ca sa si castige). In cazul femeilor este adesea suficient sa aiba o vestimentatie adecvata(adica de clasa, de firma, de cele mai multe ori autentica), sa fie cat mai decorative, sa reflecte prestigiul si starea materiala a domnului pe care il insotesc.
Pana una alta sfatul meu este:fiti fitzosi! Nu mult, ca strica, dar atat cat sa va simtiti bine cu voi insiva si ceilalti in compania voastra!winking

pupici pupicilove struck

| Puiutz a răspuns:

Cei care sunt cu fite se cred cei mai bunistraight face si pe restul ii cred mult mai mici in fata lor.
Se dau mari cu banii lor, hainele etcoh go on
E bina sa eviti asemenea oamenilaughingwinking.

| Ionutzsa a răspuns:

Capricii,
Frustrari,
Prost gust,
Aparente,
Mofturi,
si lista continua, dar mie prea somn acum si nu mai vad tastele laughing

| Casiana a răspuns:

"fite"=figuri, si sincer nu am nimic, uneori merg si "fitele" ca doar nu o sa te lasi calcat in picioare de toti, dar hammmmmmmm, sunt unele persoane cu atat de multe figuri, incat cand ma intalnesc cu ele gandesc ceva de genul:"angryangryangryangryIesi din peisaj!"...

Pa-pa

| lololololol a răspuns:

Aere, cei care se cred mai presus decat noi, si pentru care suntem doar niste jucarii...

| Lavy_4392 a răspuns:

Intalnim mereu langa noi fitosi si fitoase care ne streseaza la culme cu gesturi si cuvinte puerile. oh go on
Fitosi sunt toti cei care se cred mai presus decat altii si cei care nu stiu sa vorbeasca si cu pers inferioare lor. Parerea mea e ca daca nu stii sa cobori si la nivelul unei persoane inferioare tie (atat material cat si mental) si sa vorbesti pe intelesul ei, atunci esti superficial si de aici toate celelalte...

| Zodiac a răspuns:

Basini laughing

| putzulica a răspuns:

Pai... Exista cineva mai smecheri ca astia cu fite? Ei sunt cei mai tarihee heelaughingdon't tell anyone

sper ca v-ati dat seama ca esteo ironie.tonguelaughing

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Persoanele fitoase sunt cele prea "pline de ele"

| Sorin_8158 a răspuns:

Mandrete, Laudare.Aeare,Vanturi...etc

| moodyblues a răspuns:

Naivitate, aroganta si frica absurda de normalitate

Răspuns utilizator avertizat
| publicname a răspuns:

Sunt fite de calitate si fite de prost gust, degeaba, neargumentate.

sunt cei care se nasc asa, se trece cu vederea, e in sangele lor

sunt cei care vor sa fie asa pentru ca e cool, prost gust

| daianne a răspuns:

Fite. A fi sau a nu fi! To be! Nu crezi? Ele sunt mofturi de circ ieftin!

| SADAS a răspuns:

Sunt multe fete care au fite!
Adica au figuri in cap!
Se cred cele mai tari sau stiu eu sunt zeite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mandrie, dar una foarte prosteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic! a intrat si in vocabularul meu dar l-am dat afararolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

"fite" = talente ( dar nu talent din ala, de ex pentru arta, talente mai din astea. de pitzi )
"fite" = figuri
"fite" = madrii ( persoanele fitoase sunt cele carora le'au murit laudatorii si se lauda singuri )
"fite" = aere de mare persoana
"fite" = mofturi
"fite" = capricii
"fite" = impocrizenie
persoane cu "fite" = cretini.

Ei bine, la un momend dat, fiecare isi exprima o "fita" d'alui. Insa, sunt persoane, care nu se satura de atata prostie pe capu'lor.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca din punct de vedere gramatical este folosit corect.Stiu doar ca daca o persoana este prea plina de ea si isi considera prietenii, colegii...etc inferiori.Si mai stiu ca vorbeste cu ''scarba'' cu ceilalti.

Sper ca am putu fi de folos.
Pa, pa.

| alyna_4639 a răspuns:

Fitze = panarame.numai la astea gasesc asa numitele 'fite'