| Mee a întrebat:

Ce jocuri sa organizez la o petrecere de 12 ani? Mersi...

Răspuns Câştigător
| justagirlll a răspuns:

Presupun ca nu vrei sticluta...laughing asa ca poti incerca:
adevar sau provocare
fete, filme sau baieti
jocul ala cu scaunele(se pun niste scaune sa formeze un cerc, cu 1 mai putine decat nr jucatorilor, puneti muzica si va invartiti in jurul lor, iar cand se opreste muzica va asezati, iar cine ramane in picioare iese din loc. apoi scoateti un scaun si continuati)
twister
concurs miss&mister
Limbo: "Cat de jos poti sa te indoi?" Asezati o bara care poate fi ridicata sau coborata, sau de care tin doua persoane. Porniti muzica in fundal (puteti alege piese care sa se conformeze cu tema petrecerii) si toata lumea trebuie sa treaca pe sub bara. Fiecare persoana trebuie sa treaca pe sub bara cu fata inainte si aplecat pe spate! Acesa este unul din jocurile mai dificile, dar cu cat se lasa bara mai jos cu atat rasetele vor fi mai zgomotoase! poti folosi o esarfa lunga sau o coarda in loc de bara

Calca Balonul: Pentru acest joc, aveti nevoie doar de bande elastice si baloane. Umflati mai multe baloane si legati o banda elastica de fiecare in parte. Puneti un balon la glezna fiecarui jucator trecand banda elastica peste picior. Asigurati-va ca jucatorii poarta incaltaminte pentru a-si proteja picioarele. Porniti muzica, dupa care toti participanti trebuie sa incerce sa calce si sa sparga baloanele celorlalti jucatori. Castiga cine a ramas cu ultimul balon la glezna!

Mumia "Igienica": Acesta este unul din jocurile clasice pentru copii in care trebuie sa se infasoare din cap pana in picioare in hartie igienica. Fiecare copil are un partener. Unul va fi "mumia" iar celalalt il infasoara. Incepeti numaratoarea inversa. Cand s-a dat startul, partenerul va incepe sa isi infasoare "mumia" in hartie igienica din cap pana in picioare. E mai greu decat credeti, dar e si foarte distractiv. Castiga primul care si-a infasurat "mumia" complet, fara sa mai lase la vedere vreo parte a corpului! (Cate un sul de hartie igienica de echipa.)

Guma cu Frisca: La orice petrecere pentru copii, acesta este unul dintre cele mai amuzante jocuri care promite si o mozoleala pe cinste! Puneti intai o guma de mestecat intr-o farfurie (fara ambalaj). Apoi umpleti farfuria cu frisca. Legati mainile jucatorilor la spate. Cand dati startul, fiecare jucator se avanta cu fata in farfuria de frisca, incercand sa gaseasca guma de mestecat. Castiga primul care va mesteca guma si va face un balon din ea.

si poate totusi vrei sticluta
rolling on the floor))

5 răspunsuri:
| Denysuk_3788 a răspuns:

Am dat si eu o petrecere la 12 ani big grin Jocurile astea sunt mai vechi dar nu o sa-si piarda niciodata hazul:clasica bataie cu perne, baba oarba, adevar sau provocare si, de ce nu, sa inventati chiar voi un joc big grin Sa te distrezi :*

| Derye a răspuns:

Ceva poker pe dezbracat!
Nu stiu, ceva parkour p'acolo!

| nonameih0000 a răspuns:

Scaune muzicalewinking

| nicusor123 a răspuns:

Sticluta?