| AlliCe a întrebat:

Ce lectii se fac la diferite materii in clasa a X-a la profilul matematica-informatica?
- Vreau sa imi petrec o parte din timpul liber studiind. - big grin. Sau daca nu aveti chef sa scrieti sa imi dati un site. pls kiss

3 răspunsuri:
| Demoiselle a răspuns:

O sa iti raspund din amintiri pe care inca ma chinui sa le uit, sa le sterg din mintea mea si asa supraincarcata...
La matematica o sa studiati intens ecuatiile si inecuatiile irationale(logaritmice, exponentiale, cu radicali) + functiile(injectivitate, surjectivitate, bijectivitate), ceva super nou---> elemente de combinatorica (aranjamente, permutari, combinari) + binomul lui Newton, trigonometrie - mai exact ecuatii si inecuatii trigonometrice), vectori etc nu mai vreau sa imi amintesc
La chimie vei fi surprinsa de cat de frumoasa e materia de a X a--->chimie organica: alcani, alchene, alchine, alcadiene, arene etc
La fizica nu-mi aduc aminte nici o lectie...
Si ma rog...nu are rost sa iti insir aici niste chestii pe care sunt f f sigura ca iti va fi greu sa le `studiezi` singura in vacanta. Ar trebui sa te bucuri de timpul liberrrrr!:X:X:X
Daca chiar vrei poti sa citesti lecturile la romana:))
http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=71260

| smaranditza a răspuns:

Nimicccccc!
e vara, e cald, si e... timp liber!
absolut fiecare lucru e cu vremea sa! acum trebuie sa te odihnesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aflati catue dintre cel mai mare numar natural scris cu doua cifre tripul nr 3