| Pinkyx a întrebat:

Ce legaturi istorice au fost intre Asia si Europa? Nu este tema. sau ceva de genu, dar am auzi la Tv ceva despre asta.

4 răspunsuri:
| Pinkyx explică:

Nu e nici o tema.
tongue

| cosmon a răspuns:

Banuiesc ca daca ai auzit la tv acolo si explica treaba asta, maimult ca sigur era un documentar daca chiar spui adevarul si daca e asa inseamana ca acela a explicat legaturile istorice. Eu pot sa pun pariu ca e o tema la istorie, aveam si eu profesori care dadeau astfel de teme asa ca nu mai incerca scrie clar la reguli ca aici nu se rezolva temele, nu stiu de ce se mai aproba astfel de intrebari.

Mai folositi si voi mintea aia, sau folositi internetul nu mai asteptati totul facut gata.
Daca chiar vrei un raspuns foloseste google, wikipedia etc.

| MadaAndry a răspuns (pentru cosmon):

Eee nu neaparat... de ex si eu am o tema acum despre asta si nu gasesc nimic pe google! straight facestraight face

| Sabrine a răspuns:

Au fost numeroase legaturi. Politice, pe plan extern, aliante chiar. Dar pentru mai multe detalii ti-as recomanda sa citesti Neagu Djuvara.Nu mai tin minte cum se numeste cartea, dar e ceva cu istoria universala din toate timpurile. Oricum, se spune ca cine citeste Neagu Djuvara nu are cum sa nu reuseasca sa faca un eseu sau sa tina un discurs pe o tema istorica data.Deci iti dai seama si singura ce limbaj relevat are acest autor si ar fi pacat sa nu-l citesti.Asta ramane de apreciat de la tine. Spor la citit!