| simplu36712541 a întrebat:

Ce limba straina imi recomandati sa invata tinand cont ca am 12 ani... in afara de engleza sau franceza?

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Spaniola, Italiana sau Latina.Succes.fundita?

42 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

E usoara spaniola italiana.franceza.

| DramaQueen163 a răspuns:

Germana te poate ajuta foarte mult

| Yoanna_4969 a răspuns:

Germana

| LoveGivesYouWings a răspuns:

Spaniola este si usurica si are foarte multe cuvinte asemanatoare cu cuvintele romanesti

| Horyka a răspuns:

Italiana deoarece daca te duci in italia aia sunt atat de prosti incat doar italiana stiu!

| LOVEsick a răspuns:

Germana e mai grea, dar merita!

Răspuns utilizator avertizat
| fatima a răspuns:

Italiana seamana mult cu romana deci poti so inveti usor
bafta fundita?

| tputputpux3 a răspuns:

Germana, eu invat de la 4 ani germana si plus ca germana te va ajuta foarte mult in viata

| Iuly006 a răspuns:

Germana e optiunea mea

| Serendipity17 a răspuns:

Spaniola big grin eu tot 12 ani am si vreau sa invat, dar nu stiu de unde sad din telenovele am invatat destul.laughing cat se poate. daca vrei contacteaza ma

happywinking
papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Germana