| anonim_4396 a întrebat:

Ce lucru de mana stiti sa faceti (cusut, goblen, brodat, tricotat, si altele) si la ce varsta ati inceput sa invatati?

46 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cusut, brodat goblen, cruce kilim e. t. c

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Goblen, tricotat, cusut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cos in cruciulita si goblen, stiu sa brodez, sa tricotez si sa crosetez, stiu si putina croitorie. Am invatat in scoala generala la orele de lucru manual, de la 11-12 ani. Oana.

| crysty45 a răspuns:

Mie imi place sa tricotez si sa crosetez. Eu am inceput la 18 ani si am invatat de pe youtube.com, probabil si pentru. ca sunt baiat nu am invatat de la mama sau de la bunica mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cusut.cu.mina...fete.oe.masa.cu.taietura.in.pinza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tricotat de pe la 14 ani, iar gablen mai tarziu.
Caut sa lucrez impreuna cu cineva care poate vinde ce lucrez.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

cusut goblen tricotat si altele de la 21 de ani

| ghiuly_6633 a răspuns:

Crosetez, cos, brodez, tricotez.De la varsta de 4 ani.Pentru mine e ca un hobby.Trebuie sa ai vointa, sa iti placa si sa fii perseverent. O zi buna va doresc tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tricotat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa cos cu biser si sa fac din biser flori si eu am 11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu de toate inclusiv sa inod ela

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cusut, goblen, tricotat, crosetat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tricotat de la 5 ani, cusut pe etamina si matador la 7 ani, laseta si crosetat la 12 ani, goblen la 14 ani si multe altele. De fapt, cam pe toate.

| lucia_4166 a răspuns:

As dori sa iau legatura cu cineva din Deva sau din Hunedoara care stie sa coase lenjerie de pat cum se cosea odata, in damasc, cu coltisori si pe care sa o si brodeze, contra cost!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Goblen de la 12 ani

| Alessandra_Caraman_1978 a răspuns:

Croșetate,goblen