| Barajag a întrebat:

Ce lucruri aveti amintire de cand erati copii? va mai este dor de acele vremuri?

Răspuns Câştigător
| alexam a răspuns:

Foarte buna intrebare! Poate undeva in trecut a mai fost ceva de genul acesta pe TPU, dar nu stiu. Din pacate aveam prea multe lucruri ( material vorbind ) ce imi aminteau de copilarie si a trebuit sa le arunc, dar am pastrat un carnetel. Intr-o vara, cand aveam vreo 10 ani am facut un grup de detectivi ( 3 fete ) care urmaream de prin scara blocului sau de la geam pe copiii de afara, si notam tot ce faceau, ce vorbeau, mai ales prostiile, va inchipuiti! Deci de cate ori il citesc ( sunt de fapt vreo 5 pagini ) ma,, sparg,, de ras! Cand eram copii aveam multe jocuri, faceam concursuri de tot felul, inclusiv de gimnastica, dans... era super! Copiii din ziua de azi consider ca nu mai au copilarie de fapt... sad

6 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Foarte dor... nu cred ca mai am nimic decat cateva poze... in rest, papusi am dat la fel si haine, dar raman cu amintirea vatei pe bat, presuletului pe care stateam cu mama in parc cand o stresam de zor sa ma dea si pe mine in masinute si sa imi cumpere cico, in schimb ne uitam la ratele de pe lac pentru ca era pe gratis, desenele animate care nu erau violente si nici cu un limbaj indoielnic, si multe alte amintiri frumoasehappy

Anna
| Anna a răspuns:

Da, mi-e foarte dor de vremurile copilariei cand iubeam sa fac pe profesoara, adunam copiii vecinilor si-i chinuiam cu exercitii la matematica si limba romana.Imi amintesc cu drag jocurile mele preferate:coarda, hotii si politistii, joaca de-a mama si de-a tata, sotronul, frunza, leapsa pe coco, ratele si vanatorii, de-a v-ati ascunselea.etc Cea mai mare pasiunea a mea era sa croiesc haine pentru colectia mea de papusi barbie.Eram si eu un pui de designer vestimentartongue. Mi-e dor de copilarie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la tara am dat o mina de corcoduse pe o prastie si m-am ascuns intr-un loc de unde sa pot trage fara sa fiu vazut. Si de fiecare data cind dileam cite o pasare sau un ciine, tot satu ma stia, nu stiu cum isi daadeau seama laughing
Aici in Bucuresti, unde stau, blocul are forma de "L" si seara aruncam cu mere stricate in geamurile din fata, da' n-aveam forta sa le nimeresc si nici tinta (ca uneori nimeream da peretele), asa ca n-am spart nici un geam. In cele din urma m-au prins ai mei, ca nu stiau de ce merele noastre sint gramada in fata blocului si m-au potolit (spre fericirea vecinilor) rolling on the floor
Mai am, da' trebuie' sa mi le amintesc big grin tongue

| alexam a răspuns:

Foarte buna intrebare! Poate undeva in trecut a mai fost ceva de genul acesta pe TPU, dar nu stiu. Din pacate aveam prea multe lucruri ( material vorbind ) ce imi aminteau de copilarie si a trebuit sa le arunc, dar am pastrat un carnetel. Intr-o vara, cand aveam vreo 10 ani am facut un grup de detectivi ( 3 fete ) care urmaream de prin scara blocului sau de la geam pe copiii de afara, si notam tot ce faceau, ce vorbeau, mai ales prostiile, va inchipuiti!!! Deci de cate ori il citesc ( sunt de fapt vreo 5 pagini ) ma ,,sparg,, de ras!!! Cand eram copii aveam multe jocuri, faceam concursuri de tot felul, inclusiv de gimnastica, dans... era super!!! Copiii din ziua de azi consider ca nu mai au copilarie de fapt... sad

| bluebeerrry a răspuns:

Ma refer ursulet de plus!big grin

| bluebeerrry a răspuns:

Eu am un ursulet de cand aveam 3 ani. Este de la bunicul meu care a murit.