| mickeye a întrebat:

Ce părere aveți de grătaragii și legea picnicului?
Mie legea picnicului mi se pare o mizerie. Parlamentarii au adoptat legea picnicului,după cum știți.
Mi se pare inadmisibil ca omul de rând să nu mai aibă voie nici măcar să facă un grătar.Știu că vrem să fim o țară civilizată,dar eu nu înțeleg de ce vrem să fim atât de riguroși.
Adică porcii ăia de parlamentari stau în vile la marginea orașelor,iar omul de rând nu mai poate face un grătar în aer liber?
Eu cred că porcii ăștia se enervau că oamenii de rând se simt bine și îi deranja. Uneori,turiștii care mergeau la munte să facă un grătar se distrau de multe ori mai bine decât porcii ăia parveniți în vilele lor.
Eu știu că mulți grătaragii sunt nesimțiți,gălăgioși,distrug mediul înconjurător,aruncă gunoaie la voia întâmplării.
Dar cred că decât să interzici picnicul în natură, mai bine îi sancționezi pe țăranii care aruncă gunoaie în pădure.

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Mie mi se pare inadmisibil ca grătaragii sa lase munti de gunoaie in paduri sau pe unde apuca.