| night_crawler a întrebat:

Ce parere aveti despre banel nicolita?

Răspuns Câştigător
| Orannginna a răspuns:

O persoana care a pornit de jos si a ajuns sus fara sa faca el personal prea mare valva... a ajuns in atentia presei datorita sau din cauza altora...Eu sunt dinamovista da' pentru baiatu' asta tot respectu! happy

15 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Un jucator bun si util Stelei.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nicolita, unul dintre fotbalistii cei mai buni de la steaua, un om simplu care datorita talentului sau a ajuns o vedeta. Ce admir foarte mult la el este ca isi ajuta familia si se comporta normal.

| inna a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=zaVZqcj6wcE

Imi place in videoclipul asta :x

| Pho3nix a răspuns:

@Vivi
Fotbalul nu e o meserie deloc usoara. Trebuie sa depui mult efort fizic si trebuie sa faci multe antrenamente.
Fotbalistii nu prea au timp de famiile lor. Timpul lor este ocupat de antrenamente.

Cat despre banel, mi se pare o persoana minunata si a facut lucruri bune pentru steaua.
Depune mult efort, alearga mult...etc.

Cand alearga... zici ca e bagat in prizalaughing.

| ViVi a răspuns:

Parerea mea acum sa nu imi dati stupid ce descriere ii voi face
in primul rand si eu pot sa dau cu picioru in minge si sa alerg dupa o minge pe teren si as castiga euro ...si sincer nu am nimica cu el dar usoara e meseria astawinking

| daniDeeDee a răspuns:

Respect Banel!

M-a facut de prea multe ori fericit.hee hee asa ca am cea mai buna parere despre el. happy

| lia a răspuns:

Este un jucator destul de bun. Ca orice jucator a mai avut si ghinioane, ca acela despre care stim toti.
Dar in general, reuseste sa faca destul de multe pentru Steaua.

| Mefisto23 a răspuns:

In primul rand - nu e usor sa fii fotbalist! Un fotbalist bun alearga cam 7-8 km pe meci, dupa o saptamana intreaga de antrenamente.

Doar in Romania e tratata problema asta cu superficialitate. Esti bun sau nu - castigi sute de mii de euro, esti chemat la nationala, esti laudat neconditionat. Un strain daca vine si nu e bun dar castiga si el sute de mii e pus la zid. Banel e un baiat care a pornit de "la talpa" cum se spune, a muncit mult, dar nu e un fotbalist stralucitor. De ce? Tehnica e indoielnica - nu stiu de ce il lauda toti pe tema asta, nu loveste cu ambele picioare la fel de bine, nu executa lovituri libere bine. Compenseaza prin "fuga". Fuge de rupe. Dar, vorba lui Dan Petrescu, daca fugi degeaba... Alearga mult fara minge, dar asta nu inseamna ca are mereu un plasament bun. Apoi - are si o viata extrasportiva destul de tumultoasa. Imi amintesc ca intr-o saptamana, era pauza competitionala, l.am vazut cu trei fete in trei zile. Are si ghencea "Printul" ei.

| Roxana_6190 a răspuns:

Parreea mea este ca daca isi vede de treaba(nu conteaza ca e rom)! POate sa ajunga sus! Discriminarea Romilor! Daca este talentat si cu adevarat este devotat sa fie un mare jucator...sa fie! nu am nmc cu romii care sunt adevarati oameni! si care se poata civilizat! Si eu tin cu Steaua...nu- il apar...stiu ca a fost... cand a dat autogol. dar se mai intampla si la cel mai mare jucator!laughingHai steaulaughinghappy

| night_crawler explică:

Pentru vivi

sti ca fotbalistii nu prea au parte de familie ca stau mai tot timpul in cantonamente...nu prea cred ca e o meserie usoara

| lolfashion a răspuns:

Ca este o hahalera si o zdreanta laughing

| kenzo007 a răspuns:

Ma nu stiu de ce il judecati gresit, pentru ca saracu om a pornit de jos dintru sat de oameni saraci si nu puneti la socoteala cai tzigan sau stiu eu cum ii... este si talentat si el nu a uitat de unde a plecat si are grija de familia lui si de frati este un exemplu bun. Daca acum careva dintre voi ar avea bani asa vreo 10 milioane de euro ai da bani si rudelor? careva?

| anku_4913 a răspuns:

Super!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din raspunsurile anterioare se vede clar ca adevaratii suporteri -fie ei ai oricarei echipe- stiu sa aprecieze valoarea si/sau munca unui fotbalist chiar daca el joaca la. rivala traditionala; bravo orannginna!
@vivi : vulpea cand nu junge la struguri zice... exact ca tine!
un microbist., din vremea cand echipa mea de suflet se numea asa :
Voinescu(Toma)ZavodaIIApolzanStaicu(Ivanescu)JeneiBoneCacoveanu
AlexandrescuRacksiTataru dar ii admiram si pretuiam si pe multi dintre jucatorii echipei rivale la care au evoluat fotbalisti ca Utu, Popa, NunweilerIII, Calinoiu, Szoke, Ozon, Ene I, Varga, Parcalab si altii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P. S. scuze pentru ca l-am sarit pe Constantin -poreclit "cracanel" de suporteri si supranumit "profesoru" de catre gazetarii sportivi ai vremii.
juca inter dr.intre Cacoveanu si Alexandrescu