| daniela_7403 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii foarte increzuti in sine?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt frustrați, nu au valoare, etc.
Pa, pa.

| anad a răspuns:

Sunt destul de greu de suportat pentru ca au impresia ca stiu totul, ca numai ei au toate meritele si nu pot fi egalati, au aerul ca nu ajungi cu prajina la nasul lor si e de preferat sa-i ocolesti sau sa-i ignori.

| Razvan a răspuns:

Pe mine sincer ma amuza.Nu ma pot abtine sa nu fac misto de ei, desi dupa aia imi pare rau ca am facut-o.Stiu ca suna ciudat dar am o vecina care ne intreaba de fiecare data cand ne prinde daca e frumoasa.Si daca nu ii raspundem zice:"ce frumoasa sunt". Suna socat dar sa vezi in realitate cum elaughing
Eu am incercat sa fug de ea, dar n-am nicio sansa.Cand ma prinde ma sufoca cu discutii despre accesorii si haine fasion.Clar eu sunt total pe langa, si oricat as da la intors treaba nu mergehappy
Ar trebui inaugurata Ziua Modestiei in Romaniahee hee

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De multe ori cei aparent aroganti cauta sa mascheze ceva slabiciuni. Ma amuza sa le dau masca jos unora, dar intr-un fel delicat, prietenesc, fara sa fiu prea ofensiv. Imi pare o provocare de curaj in comunicare. Cei convinsi de propria valoare afiseaza o aparenta modestie de cele mai multe ori. As fi vrut sa pot fi asa mereu.

| Beatrice a răspuns:

Nu pot sa spun ca e foarte buna.big grin.hey e bine sa fii increzut in viata, cu unii oameni, dar, devine enervant sa vezi pe cineva foarte increzut ca se ia de tine cu un asa tupeu raised eyebrows

| Good Cat a răspuns:

Ce intrebari capcana pui laughing
Oamenii de care zici tu ar trebui sa fie mai multi. Gasesti des oameni fricosi, care nu au incredere in fortele proprii.

| cosima11 a răspuns:

Pai, cei care au incredere in fortele lor proprii sunt ok, pentru ca stiu ce vor si sunt intotdeauna stapani pe situatie. da nu si cei care sunt increzuti sau se considera cei mai buni perfecti sau stiu eu cum oh go on

| simona_6231 a răspuns:

Sincer eu am o parere super buna despre eihappy...stiu ce vor de la viata, sunt mereu obtimisti si increzatori in propile forte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci o confuzie, increzuti nu inseamna increzatori in ei insisi, e cu totul altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic rau in a fi increzut in sine, atata timp cat asta nu-i lezeaza pe cei din jur. Asta denota ca ai spirit competitiv si esti increzator in ceea ce-ti poate "soft"-ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Increzutii? mi-e mila de ei. ii consider prosti.stii cum e; prostul daca nu e si fudul, parca nu e prost destul.increzatorii,, e cu totul altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este bine sa ai incredere mare in tine si sa te bazezi pe propria persoana. Toate bune si frumoase pana dai in aroganta, mandrie care sunt total opuse virtutii(daca mergem pe calea religiei).

| catzelusha a răspuns:

O parere proasta.Toti oamenii sunt la fel.Trebuie sa astepti ca altcineva sa te laude, dupa aceea sa te lauzi tu. Daca nu ai nimic cu ce sa te lauzi... e si mai rau!laughing