| Sofffie a întrebat:

Ce parere aveti despre sport? Dau fundita pentru cea mai frumoasa descriere.

Răspuns Câştigător
| m3mimixxx a răspuns:

Eu ador sa fac sport ( practic inot de performanta). Mi se pare o metoda de a iti petrece timpul. Eu cel putin de cand fac inot ma simt mai energica, plina de viata si am mai multa incrededer in mine deoarece trebuie sa fi ambitios si increzator ca sa poti obtine performante.

Eu ii sfatuiesc pe toti sa practice un sport deoarece te mentine in forma.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sportul disciplineaza atat mintea cat si sufletul. E o cale importanta catre un echilibru necesar. Sportul te ajuta in multe, nu doar la problemele fizice.

| Skylerx a răspuns:

Ador sportul foarte mult. Sportul, practic si logic este un joc in care poti slabi, si chiar te poti juca. Eu fac sport jucandu-ma in fiecare zi tenis. Este un joc foarte frumos. Inlocuieste grasimile saturate cu sportul zilnic si o sa te simti parca mult mai bine, am incercat chiar si eu aceasta si o sa vezi, o sa iti faca bine. Inlocuieste-ti jocurile de pe calculator sau sa te uiti la televizor cu sportul. Chiar daca esti la bloc sau la curte si nu ai timp sau nu vor parintii sa mergeti la plimbare, incadreaza-te in spatiul pe care il ai si alearga un pic. Dupa ce faceti sport, este bine sa beti apa pentru ca sunteti, cu siguranta, transpirati si puteti raci.winking

| Agda a răspuns:

Consider ca e singura metoda sanatoasa de a uita de probleme.
Inlocuieste foarte bine ciocolata si senzatia de placere pe care ti. o ofera si, alaturi de dans, elibereaza trupul si mintea si. l revigoreaza pentru lucrurile grele care vor mai veni de.acum inainte.
Imi place sportul usorbig grin, cel care poate fi practicat oriunde, oricand, dar si cel extrem, care te aduce la limita.