| Eminem2012 a întrebat:

Ce parere aveti despre tarot? Ce stiti despre el, e pacat? Ati incercat si a avut dreptate? Dau funda pentru raspunsul cel mai detaliat si care ma ajuta.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
N-am o parere deloc buna.Ce-i drept nici nu stiu prea multe, dar nici nu as vrea.Parerea mea este sa nu te apuci de asa ceva si cu atat mai mult acum cand vin Craciunul si alte sarbatori, dar nici dupa.Nu cred ca te ajuta in vreun fel sau altul.Bafta! happy

| ElenaErika a răspuns:

Deci, in opinia mea chestiile astea cu tarotu si cu globuri magice, ghioc si asa mai departe sunt niste prostii. In primul rand nu iti recomand asa ceva pentru ca nu te va ajuta cu nimic. Poate vei auzi sau vei afla niste prostii de la chestia asta si cu gandul ca este adevarat vei trece cu vederea anumite lucruri importante in viata ta. In al doilea rand nu sunt o persoana credincioasa, dar cred ca este un pacat chestia asta. Adica Dumnezeu iti da o viata sao traiesti cu diferite piedici. Nu cred ca e normal sa ne "stim" viata. Nu ar mai avea sens. Si in plus dupa poate devi paranoica. Asa ca sfatul meu e sa uiti de cacaturile astea si sa iti vezi d eviata ta asa cum e. Si in plus daca totul ar fi bine si frumos, si am sti de ce sa ne ferim in viata, care ar mai fi provocarea. Si toate obstacolele alea au un rost si anume formarea unui caracter puternic. Sper ca ti' am fost de folos. funda?batting eyelashes