| anonim_4396 a întrebat:

Ce poate sa iti faca o petarda daca iti explodeaza la picioare si tu din neatentie te uiti fix la ea cand explodeaza? cine ma poate ajuta, imi este foarte frica de ele...

9 răspunsuri:
| shineofblood a răspuns:

Poate sa iti sara in ochi si sa iti sparga globul ocular si sa nu mai vezi sau sa fie doar o sperietura si cateva zgarieturi. Uite aici un exemplu: http://www.ziaruldeiasi.ro/......de~ni1n466

| AvalohAlyn a răspuns:

Daca este la picioarele tale doar are loc sperietura zdravana, chiar daca te uiti la ea, vezi cum bubuie si cum iese scanteile alea. Ceva rau e daca petarda se afla pe tine sau pe geaca... daca iti sare in ochi. Fereste-te cat mai mult de aceste petarde ca sunt foarte periculoase.

| stuff0happens a răspuns:

Stai linistita nu e flashbang. Insa cand explodeaza sar fragmente din ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti parleste parul de pe fundlaughing

| vladutz00 a răspuns:

Cati prieteni au patit-o.Chiar azi era sa o patesc si eu whew!. Dar nu patesti nimic.Doar te sperii rau nail biting laughing. N-are de ce sa-ti fie frica de ele oh go on

| xtina a răspuns:

Vai,,, ce intrebare?laughing si mie imi este frica happy...nu se intampla nimic doar o sperietura zdravanabig grin
Imi dai funduta?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu patesti nimic doar te sperii de zgomotul produs de petarda!

| Dkiller a răspuns:

Si mie imi e frica de ele de zgomotul lor dar in fine eu am casti izolatoare si nu aud nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-a explodat in mana si sunt viehappy