| Gabytsuu a întrebat:

Ce poti sa faci pentru un machiaj perfect la ochii verzi :d ce nuante trebuie alese, ce se potriveste la ochii verzi, ce creion de ochi trebuie folosit, ce culoare, etapele...

idei cevabatting eyelashes

mc :X mult kiss

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Depinde si de culoarea parului.
Sincer, la ochii verzi merge albastru, si atunci o sa fie si mai verzi.
Daca folosesti verde, o sa fie mai vag, sec, simplu, nu o sa iti scoata ochii in evidenta.
Negrul e bun, dar cu masura, la fel si maroul.
Griul nu arata prea bine, pentru ca face ochii sa para stersi, ai impresia ca e verde spre albastru, dar spalacit.
Culorile mai natural, maro deschis, auriul e inca bun, in special daca ai parul saten sau blond inchis. Chiar si un portocaliu nu foarte strident e ok. Culorile gen roz sau mov nu prea merg bine, imagineaza-ti o fusta verde cu bluza si pantofi roz-bombon. Nu e prea estetic.
In general, daca folosesti creion sub ochi, trebuie sa fie un creion moale, care aluneca usor, dar sa reziste.

2 răspunsuri:
| ღmirunikaღ a răspuns:

Eu nu ma machiez da am o carte pentru fete sper sa te ajute sf meu :
ochi verzi -lila sau auriu( depinde si de cularea tenului
ochi caprui-verde-oliv sau maro auriu
ochi albastri-farduri roz pastelat sau culoarea piersici

| andreeeeeeeea a răspuns:

Cauti pe youtube tutoriale si gasesti o groaza :*