| AlexutzuCtza a întrebat:

Ce proverbe li se potrivesc oamenilor care nu apreciaza succesul celorlalti? Cele mai multe proverbe primesc FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BellaKiოNana a răspuns:

Apreciaza-i pe cei din jur. Daca ii vei ajuta pe ceilalti, vor vrea si ei sa te ajute.
Bucura-te pentru succesul altora - si invata-le metodele.
Sa nu consideri ca succesul este intotdeauna sinonim cu profitul.
Secretul succesului este perseverenta.
Succesul e o scara, care nu poate fi urcata cu miinile in buzunar.
Succesele sunt de ajuns pentru reputaţie dar nu şi pentru glorie.
Toate succesele mele în viaţă le datorez faptului că, în toate lucrurile, am fost întotdeauna cu un sfert de oră înainte.
Orice succes în viaţă îţi măreşte semnificativ numărul de duşmani; reciproca nu-i deloc valabilă.

Succesul e un dar ceresc; dar, fără a munci pe pământ, succesul nu coboară de sus. Succesul e gata, precum soarele şi ploaia; dar, dacă ogorul nu e semănat, ce să crească sub raze şi apă?
Succesul unui singur minut ne răsplăteşte pentru eşecuri de ani de zile.
Majoritatea oamenilor ar avea succes în lucrurile mici, dacă nu şi-ar face probleme cu ambiţiile mari.
Succesul înseamnă să mergi din eşec în eşec fără să-ţi pierzi din entuziasm.

2 răspunsuri:
| Horia_8139 a răspuns:

Nu este nimeni obligat sa aprecieze succesul nimanui, asta nu tine de bunul simt, ci de o parere personala. Nu exista proverbe pentru asa ceva. Poate l-ai enervat pe acel om dandu`te mare pentru succesul avut, iar omului i`a pierit tot cheful sa te imbratiseze si sa iti spuna felicitari!

| Maria_Ana_2000_yiEI a răspuns:

Nu toate mustele fac miere. ce nu-ti place tie altuia nu-i face. nu te baga unde nu-ti fierbe oala.