| Villy0po a întrebat:

Ce sa fac ca sa pot bea si eu bauturi alcoolice? toti prietenii mei bea numai eu nu pot...sad atunci cand beau si simt gustu` imi vine sa vomit si scuip bautura ptk nu o mai suport(e prea amara))... ce sa faaacc?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din proprie experienta iti spun ca nu este nevoie sa poti bea, mai bine sa te abtii. Eu nu beau bauturi alcoolice de peste 15 ani si ma simt foarte bine. Inafara faptului ca dauneaza sanatatii bautura te poate duce la multe prostii si mai cheltui si bani aiurea. Sa-ti para bine ca nu poti bea, ramai asa si o sa vezi ca este mai bine. Numai bine!

| Anita20Peace a răspuns:

Mai bine te-ai bucura...nu este o rusine sa nu poti bea alcool.
Ai incredere in tine si lasa copilariile.nu traim doar cu alcool.
Numai bine!

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Poi incearca sa bei vodka cu cola :X
aproape ca nici nu simti ca bei cevalove struck
si e si foarte buuuuuuuunlove struck

| dudutm a răspuns:

Nici mie nu-mi placea la inceput si numa eu luam suc. Acuma beau mai mult ca ei laughing).

| DannySteel a răspuns:

Doar berea ii amara pai mnu stiu vezi ca ii tuborg tropicalwinking are gust pic de sampanie ii mai dulce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reed's smug?
Acum depinde si ce bei.

| razzor23 a răspuns:

Iti recomand sa nu te apuci de baut pentru ca-i o prostie,si mai ales de fumat(uitate la preturi la tigari)laughing, mai bine lasa-i sa bea si tu pune mana pe o gantera, daca te inveti cu bautura si tigarile o sa fii un distrus si o sa dai toti bani pe ele.asa eram si eu,ca tine,da le-am dat jet, mi-am facut alti prieteni, si mie mult mai bine asa. sper ca am fost de folos

| Ooops17x a răspuns:

Pai,nu e neaparat sa bei ...eu de exemplu am mai multi colegi care nu beau, chiar si atunci cind se afla intr-o gasca asa formata din cei ce beau ...bea o apa, un suc, important e sa te distrezi