| BellaKiოNana a întrebat:

Ce semnifica culoarea okilor verzi big grin?

Răspuns Câştigător
| CaRamElLa05 a răspuns:

Verzi - arata curaj, constanta în deciziile luate, puterea de a învinge în final
Verzi-galbui - cel mai adesea exprima perfidie, viclenie, gata de a se vinde si de a vinde pe oricine, fara interes, numai din rautate
Persoanele cu ochii verzi sunt misterioase si deosebit se senzuale. Flirteaza usor si seduc la fel de usor si reusesc sa atraga intotdeauna atentia asupra lor.

Sunt foarte prietenosi, isi fac prieteni usor si sunt genul de persoane care apreciaza lucrurile frumoase din viata. Sunt persoane viclene si in general sunt cei mai infideli parteneri de viata. Trec cu usurinta peste obstacole si nu se dau in laturi de a calca pe sentimentele cuiva.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o relevanta. iti spun euwinking

| SmRpT a răspuns:

Ochii verzi niciodata sa nu-i creziwinking

| KinderashaXD a răspuns:

Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi tongue

| Sakurasou a răspuns:

Ochii verzi sunt asociati cu cu hipnotism subtil.Ei aduc aminte ca "daca un om se uita prea mult in adancul unei prapastii, prapastia va incepe sa priveasca, la randul ei, omul". Ochii verzi pot marturisi despre aroma ademenitoare a unei plante carnivore sau despre adancul misterios al oceanului.
Oamenii cu ochi verzi poseda, adeseori, un spirit alert mascat in mladierea senzuala si molateca a unei feline.Atunci cand se dedica unei activitati fizice sau intelectuale, nu isi arunca in joc intreg potentialul.In acest fel, cei din jurul lor nu sunt constienti de forta lor, putand fi oricand luati prin surprindere atunci cand pisica blanda se transforma intr-o pantera.

Aspiratiile le sunt la fel de inalte ca si standardele pe care le impun celor din jurul lor.Din pacate, uneori, idealurile le sunt cu adevarat nepamantene.Dar, nu-i asa, nu tinta calatoriei este cu adevarat importanta, ci drumul (initiatic) pe care il ai de parcurs catre la ea.
Senzualitatea ii poate impinge catre hedonism sau catre o degustare subtila a lucrurilor aparent semnificative sau comune in ochii altor oameni. Din acest motiv, sexualitatea lor imbina patima cu un rafinament ce poate ajunge la marginea perversiunii.

Tocmai pentru ca sunt sigure pe ele insele, persoanelor cu ochi verzi le place sa traiasca viata pe o scena in care sunt si actori, dar si perfizi regizori.Asta, pana cand cad in propria lor capcana.Atunci cand sunt atinse de fiorul dragostei, nu se subjuga partenerului de cuplu, ci incearca sa instaureze o legatura de egalitate si incredere reciproca.