| Patry908 a întrebat:

Ce site-uri de unde pot sau iau cantece cu acordurile sale (chitara) stiti? In afara de tabulaturi.ro

5 răspunsuri:
| megamix112 a răspuns:

Am eu ideea cea mai simpla si scuze daca is rautacios dar raspunsul se vedea de la o posta.Deci deschizi internetul....pana acum te-ai prins nu? Dupa aceea scrii in bara de sus google.com.Sper ca nu te-ai pierdut.Si acum scrii melodiape pe care o vrei si scrii "tab" dupa ea si apesi "ENTER".E un buton pe ceva numit tastatura.laughingScuze dar am vrut sa ma amuz putin.

| Patry908 explică (pentru megamix112):

Da esti foarte amuzant ce sa zic. Eu am cerut doar ajutorul celor care au bunavointa sa il acorde. Daca tu chiar vrei sa te bagi in seama OK nici o problema esti bun in asta. Daca am pus o intrebare mai...stupida sau care te deranjeaza pe tine cu ceva, asta ii fix treaba ta.

| megamix112 a răspuns:

Ok deci cauta pe google melodia respectiva +tab si daca vrei mai indetaliat downloadeaza guitar pro pentru ca e mai explicit, dar daca nu vrei sa il descarci, cum a spus si sammy08, pe ultimate-guitar sau songsterr.

| HopeAndDream a răspuns:

Pai pentru melodii romanesti http://tabulaturi.ro/, si pentru restul http://www.ultimate-guitar.com/ (dar vezi ca nu sunt numerotate corzile ca la noi. )

| sammy08 a răspuns:

Www.ultimate-guitar.com pe site-ul asta 100% gasesti acorduri la cantece cunoscute(straine de obicei) :P depinde si ce piese cauti