| Andruta a întrebat:

Ce statusuri stiti? cele mai multe primesc funda!

Răspuns Câştigător
| PaTTy_3342 a răspuns:

Nu te SuPaRA baiatu meu nu-i nimic de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut.Umbli cu ‘FeTe’ care se ***…M’ai lasat p mine pentru ea. N’am sa te iert in viata mea.

Imi Spuneai K Sunt Un Inger Pentru Tine…st cuv cu care u inima mi-ai frant, acum stiu ca-n serile senine, uneori sh ingerii mai plang

Te uiti ca Fraierul in trecut. Abia acum Iti dai Seama ce`ai Pierdut.Cand ma Vezi ca Zambesc frumos. Iti dai Seama ca esti cel mai mare Prost!

cine ne iubeste ok cine ne barfeste ne pisham pe ei

Sunt m0ftur0asa uneori.Chiar dk`n`am nc` un m0tiv.Sunt mult prea rasfatata une0ri. Dar niciodata asta nu-l va deranja. El ma iubeste asa.

Razbunarea nu-mi aduce satisfactii.insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragoste}{De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

Am ramas la fel de inocenta. diferenta este ca acum nu imi mai este frica de aparenta…iubesc p cine ma iubeste.

Am invatat sa respect. ea respecta doar banii.am invatat sa lupt singura. ea e zero fara tati si mami.stii ca u ai aleas.eu am drumul meu acum.al tau e’n celalalt sens

Pentru Un Moment…Am Crezut Ca Ma Vei Distruge ~ Dar Uite`ma Acum Sunt Tare Si Chiar Foarte dulce "

Cum vrei sa ai cand nu iti dOresti? Cum pOti sa ceri daca u nu iubesti

DeCat in rai sinGura mai bine in iaD cu prieteNii

M`ai avut…M`ai pierdut…Acum ma vrei…Nu se mai poate…Oricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

Mai e putin, mai e un pic. Pana la maRele nimic. Mai e o cliPa sau un ceaS. Din tot ce-a foSt si-a mai ramas

Are tinute la moda si pielea creola, un parfum mult strident si un corp indecent Buze umflate si forme bombate, Vrea in masini cu baieti de-aia fini

Tee`Iubesk pana la cer `. Eu st fetita Ta`. iar. esti Baiatul meu dee` cartierr :

""?•°Exteriorul nu conteaza la fel de mult ca interiorul, asa ca, pentru a deveni o tipa cu atitudine, e important sa iti placa ce vezi atunci cand te uiti in oglinda!?•°""

Dar indiferent cat de tare doare Tu trebuie sa stii ca-i doar o incercare trecatoare

Nu suporti cand ma vezi vOrbind cu altu` Simti cum pulsul iar iti creste …Nu mai ai ce sa repari

•Nu te supara daca l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»•»

» •"mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva… •?-+ •»

\ » •De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!•»

» •O arzi nemotivat…de ***. Esti timp pierdut…capitol sters Eu am plecat• »»

Suficient de matura ca sa stiu ce vrei. Si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama."

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. Ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. Dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIOdATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!" :

Nu uita ca tu ai ales` sa te indepartezi…tSi-am spus ca daca faci asta nu o sa ma mai vezi ««

» »Imi zici ca e golan…da stiu bine… Dar golanu` asta ma iubeste pe mine…

Nu E nevoie Sa Ma placa toata Lumea.La fel Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe toti!

?»Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu`i nimic acum s`a terminat, Tu ai fost cel care ne-a indepartat. «?

? Te las sa fi un vagabont… Nu baiat de casa, sa ducem impreuna o viata frumoasa Daca as putea, te-as schimba… Dar am nevoie de un vagabont in viata mea:X?

? Daca eu sunt subiect de barfa … Atunci tu estio tarfa! Tu impotriva mea … Eu mereu deasuprata!"?

? DaCa `ramai fara glaS`, cazi in impas, Eu te ajut sa zambestisi sa treCi de orice drama

Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale…. Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz. Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas…«

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta?……. inima iti plange, dar n`ai ce face! Iti vine sa urli dar te abtzii, taci, plangi……"«

» FenOmenal delOc` banal dementSal` chiarR fataL ` orinGinal sh `senZual Nu ` creZi ca real?

Am un caracter puternic…. imi place sa fiu EU…. sa nu arat tristetea din sufletul meu

Fata desteapta saruta, dar nu iubeste, asculta dar nu crede si pleaca inainte de a fi dezamagita

Zambeste celor care te urasc……Sa simta ura ta…. Zambeste celor care te ubesc…Sa simta dragostea ta…Iar daca cei pe care ii ubesti…Te ignora…Zambeste sa simte indiferenta ta…

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie

Lasa’ma cu textele…ca iti pasa sau conteaza.lasa’ma cu lumea care nu ma agreaza…aproape tot ce mi’am dorit am obtinut…. si daca nu a fost asa. a fost pentru.ca n’am vrut!

Stiu ca sunt diferita in felul meu, si ca uni nu ma plac, nu ma opresc niciodata sa zambesc, chiar daca unora le displac.

Viata-i scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti…. e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi…

Sa poti sa crezi…Cand unii te insala,…. Sa te ridici…. Cand altii te doboara,…. Sa poti pastra…. Cand altii vor sa te alunge…. Sa razi chiar daca sufletul iti plange……. Si cald ramai…. Chiar daca afara ninge…. Aceasta-i arta DE A INVINGE

Zambeste mereu…chiar daca ti-e greu…chiar daca te doare…Zambeste…Fii tare…Viata Divelor…moartea tAr***oR.:

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

ThE uItI la mN invidioasa pHe sUb Breton Dar eO ThE vAd MaI pierduta ca Un ApEL Pe TeLeFoN:X:

Complimentele tale nu ma ridica! criticile nu ma coboara! sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu! nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot! sunt ceea ce sunt! iar daca nu`ti convine nu ma plang

""uiTa`te atent … nu InSiSteNt …priveste dAr nu aTinge …tE pot respinge! viseaza …doreste! Dar In REalitAte Nu Ma Poti AtIngE!"".""

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte…

Dragutza cat sa te faca sa te intorci de 2 ori, dulce suficient de mult, putin nebunatica dar nici salbatica, genul de fata care te face sa zambesti…

uita`te dar nu atinge, atinge dar nu gusta, si dk totusi gusti, sa nu inghiti; x

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericit, poti sa razi cand Inima">inima iti plange….

Nu beti apa de la robinet...pestii fac sex in ea

for more... http://www.statusuri.name/

3 răspunsuri:
| Christina a răspuns:

Toate te vor macar o noapte . Da n-ai timp d vagaboante [-x! Le vrajesti . Le zapacesti . Le dai idei . Le dai sperante . Da cand vine vorba de iubireee` . Le zici ca ma ai pe Mineee` !

A trecut mult timp NOI doi ne-am schimbat . Toth ce`a f0sth frumosh NOI n`am uitat . Deshi au fosth piedici NOI am rezistath . Cu tine niciodata n`am tzinuth capul aplecath

OK Tai-o, pleaca Cara-te, dispari Zbori, sterge-o Calc-o, evapora-te, Mori Da-ti foc, fa-te scrum Arzi in culori, Stinge-te si suflate singura Ca-mi dai fiori

Vise, sperante, zambete, lacrimi, certuri, impacari, nervi, frustrari, fobii, nostalgie, injuraturi, ciudatenii, indiferenta, nechibzuinta, dorinta, fascinatie, dreptate, minciuna, ura.

O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera mea, totul ramâne-n urma mea!

Azi e ziua de mâine pentru care îţi făceai probleme ieri

Nu ştii ? Te învăţăm . Nu vrei ? Te obligăm

Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste

It.s time for : |i don.t care| !

Spui că e o copilă, dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! ● Arată`i că o iubeşti,nu fi prost ● Pune`ţi şi tu o dată inima în folos`! ●

Stii ca ti-am spus de 1000 de ori:"Cu un zambet ma ridici la nori:X

Intai doare,apoi trece.O saptamana trece O saptamana plange,urmatoarea **** si petrece,apoi tot la ea se gandeste!

E una dintre zilele alea nasoale

E nemasurabila ,necontrolabila chiar adorabila E inestimabila ,inegalabila ,indispensabila

Sunt un om simplu, mai simplu decât tine, genu de persoană care vrea atât de multe si obtzine!"

Iti dau tie calitatile ca sa elimini defectele Oricum vietii nu`i poti opri efectele Nu poti plati pe nimeni sa simta regretele in locu tau Fa’ti regulile tale si joaca jocul tau

Tacticile tale nu`mi plac. Nu`mi plac lacrimile tale care`mi fac tricoul praf. Viitorul ma sperie mai rau decat te sperii tu de mine. Nimeni nu poate sa ma domine! Retine!

Apari zambind prelungind vara si readuci toata lumina diminetii seara

Ea adoarme in gand cu cineva si nici decum nu esti tu.Ochi reci de gheata, suflete calde le ard.Daca lasi afara sentimente, clar, devii slab

Ca se intampla zi de zi sa iei lectii de la viata scopul tau este de a fi mereu cu-n pas in fata !

O atitudine pozitiva nu-ti va rezolva problemele, dar ii va infuria teribil pe cei ce ti le-au creeat!

sila ?! starea in care nici macar regretele nu-si mai au rostul

Ranile pe suflet manifesta un alt tip de durere indiferenta ei il face sa zbiereeee !

Degeaba vezi daca nu se poate , degeaba crezi daca nu ai in ce degeaba incerci daca nu ai pentru cine

Graviteaza toti in jurul meu fara vre`un reper !

Ar trebui sa incepi sa ma cunosti dupa atata timp. Si te rog, nu ma mai forta sa te mint .

E un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare .

O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

Si-ai vazut cine ti-e aproape. acum, nu te mai uita in spate.ei au ramas undeva.intr-un colt din inimioara ta ! Lasa-i acolo unde sunt, pentru. ca nimeni nu se mai intoarce in trecut!

O scena, o multime, multe maini in aer, cu zambetul pe buze.

Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."

N-am stat deloc pe loc si n-o sa stau vreodata Din lipsa de cuvinte iti spun: Niciodata Te umpli de figuri si nu-mi raspunzi la interfon Deschide, eu sunt, sunt matol imi pare rau.

Caz in care-i absolut exclus sa cazi in picioare oricum, vezi sa nu cazi in picioare Ca stiu ca-ti place sa inoti in ura da' nu toti indura Deci vezi ce *** scoti din gura.

Si noi stim c-a trecut mult timp Va trece inca pe-atat presimt In 10 ani mai prind cativa ce mint, Cativa ce tin sa plece, las’ ca trece

Auzi cum urla marea vezi cu ochii tai furtuna da'poate maine trece ca mai trece inca una

Sincer acum nu`mi pare rau ca te-am vazut si fara masca nu exista scuza-ma in cazul tau asa ca lasa

Poa' sa cada tot, poa' sa vin-un alt potop, nu mai conteaza la cate am vazut, la cate am simtit nu ma impresioneaza

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima.

Mandria ti-a ramas cea mai mare avere,zambeste-n fata raului si nu va avea nicio putere.

Zambeste, chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi.

Lumea asta te distruge, te induce in eroare, fura tot si apoi fuge, te raneste si te doare!

Dacã-ţi atingi propriile ţeluri, vei gãsi prieteni falşi şi duşmani adevãraţi. Nu are importanţã, tu realizeazã-le.

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu .

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii, asculta bataia vantului ...

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Si daca dragoste nu e, parca e bine, dormi linistit chiar daca o iei prin 5 masini straine, tine de tine pe unde umbli si cu cine.

Si ce usor e sa zambesti, cand ai incredere-n ceea ce esti .

Si maine e o zi...si maine voi zambi. Chiar daca mi-e greu.Voi zambi mereu .

De-ai privi adânc în ochii mei ai vedea ce-nsemni pentru mine. As renunta la toate pentru noi, nu pentru iubire .

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine, intotdeauna fericita daca treaba merge bine .

Mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza.

Si poti sa-mi iei ce vrei cand am langa mine toti prietenii mei .

Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.

Multi cred ca pot gandi pentru noi . Dar noi nu inseamna mai multi . Noi inseamna doar 2 .

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! De aia fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri. Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri.Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti ...e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã!

Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit!

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.

Cu timpul înțelegi că doar cel care e capabil să te iubească cu defectele tale, fără a pretinde să te schimbe, îți poate aduce toată fericirea pe care ți-o dorești

Și stând în fața ta mă străduiesc să nu clipesc, ca nu cumva o lacrimă să îmi curgă încet pe obraz, ca nu cumva să vezi că sunt la necaz.

Si n-am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!

Ochisori caprui si privire cu subinteles.Buze dulci, par saten deja nu mai ai vers.

Si eu care speram. ca tu erai pentru mine cel mai potrivit Acum stiu, da stiu, ca doar m-ai mintit.

Vorbeste-ma pe la spate, voi fi plina de bucurie... Critica ta ma ajuta sa-mi indeplinesc visele... Invidia ta imi hraneste orgoliul.

Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

Mai gandeste-te o data .Cum ar fi inima ta ,Atunci cand nu mai e ea ?!

Chiar daca stiu ca ma minte, prefer sa il cred decat sa simt ca il pierd...

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!

Nu renunta nicicand la ceea ce-ti apartine,si nu permite altora sa renunte la tine...

Sunt o fata care stie ce vrea . Nu am pe nimeni si mi-e bine asa! Imi place viata nu ma poti judeca, nu trebuie sa-ti scriu vreun raport pe unde umblu, s-au cand ma intorc!

Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur…

Pentru mine sunt nişte amintiri care veşnic o să doară . Pentru tine e o simplă poveste de seară...

Tu mi-ai gresit, eu ti-am gresit . Unul pe altul noi ne-am mintit ! Si de-ai regreta cu adevarat Iarta-ma ca si eu te-am iertat !

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *