| Andruta a întrebat:

Ce statusuri stiti? funda celor mai multeeeeeeee :X

Răspuns Câştigător
| Anonimusss a răspuns:

1)De multe ori am fost singura şi nu puteam să dorm, m-ai lasat sa ma inec in lacrimi, Şi de când ai plecat, am gasit greu motivul sa respir

2)Caci nu am fost atât de mare ca inima ta sa ma poata vedea

3)O mie de vise pierdute ruleaza in fata ochilor mei

4)Dar timpul imi va fi vindecare şi spun la revedere. Pentru ca eu pot respira din nou, visa din nou. Voi fi din nou pe drum cum trebuia sa fie si ieri

5)Acum ma simt libera din nou, aşa de nevinovata pentru ca cineva ma va face sa fiu intreaga din nou, pentru ca sigur voi gasi un alt TU

6)Nu ştiu nu înţeleg de ce mai stau. Iubesc sau te urăsc, urăsc sau te iubesc nu ştiu. M-ai vrut şi nu te-am vrut acum te vreau dar e prea târziu.

7)•oAm pus SufLe† in cateva momente `! De azi stop Sentimente! O sa rad., O sa Traiesc … Dar fara s Iubesc`! Dar mereu, nu uiTa. Vei ramane Special iN
viata mea:* •o°"

8)Oficial îmi merge bine, oficial mi-e bine, oficial mi-e. În secret mi-e dor de tine, da, mi-e dor de tine, da, mi-e dor de tine. Dar te rog să nu mai spui la nimeni

9)Am un suflet care doare.Si-am avut atat de multa incredere.In tine si nu-nteleg de ce? Ma-ntreb ea stie, ea stie oare? Ca e doar o unda sau poate, poate nu…. Sau poate ea e ce cauti tu.

10)Ce poti sa faci cand visele pier? Ce poti sa zici cand nu mai ai ce? Ce poti sa faci cand dragostea-i scrum? Incepi sa te gandesti la un alt drum...

11)Without you it's hard to survivesad

12)Dulce si amar.Pe-atunci n-aveam habar. Ce-nseamna sa iubesti fara sa fii iubit. A mai trecut o zi.Am inteles sa stii.Totul pentru mine e-n zadar.

13)Ma intreb ce m-a atras la tine Poate cele doua glume bune. Poate nu, poate doar tu!

14) De-ai privi adânc în ochii mei.Ai vedea ce-nsemni pentru mine

15) Aş renunţa la toate pentru noi.Lupt pentru iubire

16) Aş vreau să fiu tot ce-ţi doreşti. Vreau să fiu tot ce iubeşti. Te vreau pe tine. Aş vrea să simţi cât te iubesc. Să-nţelegi cât îmi doresc. Să crezi în mine

17) Oare tu sti cum doare? Doare cand te privesc mereu. Oare esti tu sau mi se pare…Oriunde vad chipul tau

18) In gandul meu amintiri ma fac sa zbier, ma fac sa sper

19) Mai am o singură intrebare:,, Oare tu stii cum doare?"

20) As vrea sa am, daca se poate. O zi de vis numai a mea Sa fiu ducesa mintii tale Sa te inclini in fata mea

21) Daca inima iti este franta, este cel mai indicat sa maturi ramasitele si sa le arunci.

22) Toti cred in dragoste, dar fiecare se intreaba daca ea exista.

23) Astazi totul depinde de tine Daca tie ti-e greu Ce-as putea spune eu

24) Inima mea e ca un hotel Din cand in cand Te opresti la mine M-am saturat vreau sa pleci din el Vreau tot sau nimic de maine

25) Dacă te pierd, dacă te uit Eu nu mai am nimic!

26) Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti

27) Crede in iarba ce iese din nea Crede-n iubirea ce nu va pleca Crede in zane si uita de zmei Crede-n dorinte implinite la trei Crede ca orice boboc va-nflori Crede ca el intr-o zi-ti va zambi Crede ca azi e mai bine ca ieri Crede ca viata-ti va da ce ii cerilove strucklove struck

28) Ti-am vazut ochii de o mie de ori Dar inca ma mai pierd in albastrul lor

29) Ajunge-o secunda, Sa ma indragostesc, N-ajunge o viata, Sa iti pot arata, Cat de mult eu te iubesc...

30) De n-ar fi fost ceata ai fi vazut ca te iubeam, De n-ar fi fost frig ai fi simtit cum tremuram, De n-ar fi fost ploaia ai fi stiut ca plangeam, Si-ai mai fi stat

31) Nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot, Prea multe complicatii care n-au nici un rost, M-am saturat de scarbe care doar mint frumos, Si daca nu-ntelegi inseamna ca esti un prost, aaa muah :*

32) Nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot, Nu vreau sa fac frumos cand stiu ca nu are rost, Sunt incapatanata si imi place asa cum sunt, Si daca nu-ti convine eu n-am sa ma plang

33) Daca ochii tai vreodata vor mai plange, Daca pasii azi ti se intorc din drum aminteste-ti tu, prietene si spune-mi,, Un inceput nu e, nu-i un sfarsit de drum"

34) Mai plange un copil in sufletu-mi pustiu...As vrea sa-mi spui: „Nu e prea tarziu!"

35) Gelozie, gelozie, N-ai ce cauta.Gelozie, nebunie, nu te vreau in preajma mea...Sa te mai ascult...Eu vreau sa te uit!

36) Nu ma otravi! Ca-n fiecare zi, Nu pot sa te condamn, Nu stiu sa cert, Nu pot sa ma prefac, Incerc sa nu disper, Picaturi de suparare gelozie mi-ai adus, Ca si cand lipsa lui n-ar fi de ajuns

37) Si-atunci cand vei veni inapoi, Libera voi fii din nou sa inteleg ce sunt fara tine-n gand

38) Nu are rost, stiu ca in fata mea, ai fost... un actor grabit…care spune replica si apoi pleaca zambind, care pleaca, imediat ce piesa a luat sfarsit, Bucuros ca rolul a fost usor, alearga. spre alt decor?!

39) Cat as vrea sa pot s’ aleg mereu, Drumul bun oricat de greu, Nu-mi pasa eu pot sa astept!

40) Vreau sa am steaua mea, Vreau sa ajung la ea, Vreau sa o pot avea, Caci eu n-am atins nici o stea!

41) Sa nu-ti pese ce spun ei.Viata iti da chiar tot ce vrei... Daca nu sti, poti sa si iei!

42) Spune doar ca nu vei pleca, asculta doar ce-ti spune inima!

43) Astazi totul este schimbat. E atat de greu sa cred, dar totusi e adevarat, Viata merge inainte, tot ce simt acum e atat de greu sa exprim in cuvinte ****

6 răspunsuri:
| DeNyyy a răspuns:

De pe situl asta sunt cele mai faine :
http://www.statusuri.ro/
dai acolo la statusuir si iti alegi de care vrei tu. succes:*

| Loveisin a răspuns:

M`ai iubit cu`adevarat sau te`ai jucat

mi-ai promis c`o sa ma tii si m`ai lasat sa cad

Te-am iubit,dar tu.ai plecat si mi-ai luat sufletul.

Si pun pariu ca ti-ai dorit candva...ceva ce n-ai putut avea...si te intrebai cum oare doar altii pot sa zboare.s-ajunga ei la steauaaaa ta!

Daca esti desteapta, lumea e a ta. Nu lasa pe nimeni sa-ti atinga inima

Gaseste-mi loc in inima ta.

Nu e nimic,Sunt obisnuita,Pic sa ma ridic,o iau d la capat cand prezentul nu`mi ofera nimic .

EU si TU intr'un cadru imperfect... Ametzitor,copleshitor ma strangi la piept

Nu o lasa sa plece , stii ca e singura kre te intelege !sad

Astăzi eu îţi mulţumesc,ai tot ce îmi doresc,imi faci frumoase zilele,nopţile ! Astăzi ai iubirea mea,nu te voi lăsa,tu mi-ai promis cândva că vom fi mereu aşa! :X

Citeste, retine, baga bine in cap ... sh nu uita nici intr-un veac ... Eu sunt fetita ce ti-a pus capac

o fata , nu o lasa ca tine la tine , Te iubeste si tot ce face , face pentru tine !

Certurile stii ,faze , prostii .Sau cand ne purtam ca niste copii . Ce zici ...Ai uitat ? Vrei sa`ti amintesc.tot ce conteaza e ca TE IUBESC !

Ai nevoie de`unu hotarat sa te iubeasca . N`ai nevoie de vreun prost sa te dezamageasca!

Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.

Sa faci diferenta intre mine si ele. Toate te vor, dar nu te vor iubi ca mine.

Love is like the wind you can`t see it but you can feel it

Tot ce se intampla sa ramana intre noi.Si peste toate sa trecem amandoi...Sa-mi fi aproape in noptile cand n'am somn,sa imi spui ce vreau s'aud si sa adorm.

Intr`o lume intreaga esti doar o fiinta, dar pentru mine esti orice dorinta. love struck"

Ma trezesc si realizez ca esti ce`mi doresc, doar langa tine pot obstacole sa depasesc, visele toate sa le indeplinesc. Te iubesc! love struck Sper ca ti-am fost de ajutor

*
Every day withouth you...is like the world without the sun

If I will tell you I like you,it would be a lie.I love you with all my spirit

My life is yours...The love I carry for you is more powerfull than anything and you.You are the princess/prince of my dreams

Love is like the snow.it falls easy,it makes you freeze and then it dissupears

I love you.I love you...I love you...This withouth any other words

Love is an element of nature full of imagination

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai...Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Vrei să conduci lumea alături de mine?

Marile incendii se nasc din scântei mici

Te iubesc şi te voi iubii mereu, eşti sufletul din mine, eşti viaţa mea şi sper ca mereu să fie aşa…

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ? :X

În iubire nu există mai mult sau mai puţin. Energia se întemeiază pe iubire, dar iubirii nu-i poţi porunci.

Fără iubire riscăm să ardem singuri pe pământ şi să nu ajungem niciodată la soare.

RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(25 Iunie 2010 23:05 )
Irina1705 a răspuns:
O doamna adevarata este una care poate fac e ca un barbat sa se comporte ca un gentleman. O asemenea persoana esti tu pentru mine.

Cand treci printr-o perioada proasta, adu-ti aminte ca exista Cineva in cer care te iubeste si are grija de tine si cineva pe pamant caruia ii pasa de tine – eu sunt acela.

Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine.

Intre noi exista un ocean. Padurile si muntii ne despart. Nu sunt superman, dar da-mi o secunda si voi zbura peste mari si tari pentru a-ti trimite dragostea mea. Ai primit-o ?

Daca din toata istoria as putea alege un moment care sa il pot pastra stralucitor si plin de viata, din toate zilele vietii mele as allege momentul cand te-am cunoscut.

As vrea sa fiu o lacrima in ochiul tau, pentru a putea aluneca pe obrazul tau si a ajunge pe buzele tale, dar nu as vrea ca tu sa fii o lacrima pe obrazul meu pentru ca te-as pierde ori de cate ori as plange…

Atunci cand cerul este acoperit de nori, nu putem vedea soarele, dar stim ca exista. As vrea sa fie la fel si cu noi doi. Nu ne vom putea vedea intotdeauna, dar vom exista intotdeauna unul pentru celalalt.

Atunci cand iti este dor de cineva, de fiecare data cand de gandesti la acea persoana inima ta este ca si sfarmata in bucati – in acele momente, un simplu « Salut » poate readuce bucatile laolalta.

Dragostea… Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o !

Toata lumea ar vrea sa fie ca si Soarele, pentru a-ti lumina viata. Eu as prefera sa fiu ca Luna, pentru a putea sa-ti luminez cele mai intunecate clipe, atunci cand soarele nu iti lumineaza viata.

Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2.tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna

Daca sarutarile ar fi apa, ti-as darui un ocean intreg. Daca imbratisarile ar fi frunze, ti-as darui o padure. Daca dragostea ar fi spatiu, ti-as darui o galaxie. Daca prietenia ar fi viata, ti-as da viata mea.

Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care au numai o singura aripa ? De aceea este nevoie ca ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare. Sper ca tu iti sa gasesti ingerul cu care sa poti zbura pentru totdeauna.

Nu-mi spune ca ma iubesti decat daca cu adevarat ma iubesti, pentru ca s-ar putea sa fac o nebunie si chiar sac red asta.

Sa tii la cineva este usor, dar sa faci pe cineva sa tina la tine este greu. Ma tot intreb cum ai reusit asa de repede sa ma faci sa tin la tine …

Daca dragostea ar putea fi evitata doar inchizand ochii, nu as mai clipi niciodata, de frica sa nu las sa treaca vreo secunda fara sa fiu indragostit de tine.

Orice ai face, sunt alaturi de tine. Sper ca toate visele tale sa se implineasca. Oricunde, oricand, voi fi langa tine dorindu-ti dragoste si fericire. Pentru ca te iubesc.
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
DeeaJustMe
(25 Iunie 2010 23:12 )
DeeaJustMe a răspuns:
Eu zic ca cel mai bun este : te iubesc... dar poti sa mai folosesti si altele care le poti gasi pe internet... cauta pe google: statusuri de dragoste si vei gasi
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
(25 Iunie 2010 23:35 )
Irina1705 a răspuns:
Sunt asa de frumoasa ca singura m-am indragosti.

Nu toate-s frigide care pe tine nu te vor.

Doamna, sotul Dv iarasi ma inseala!

Nu poti sa aduci femeia pina la orgasm, ad-o macar pina acasa.

Prezervativele nu se rup, ele pocnesc de placere.

Pacat sa te lasi cuprinsa de disperare cind sunt alte pacate

Mi s-o spus ca amantul cel mai bine sa-l scrii in telefon cu numele "Privat Number"

...erau odata doua zîne, una bună şi alta rea; da cea rea aşa de bună mai era...

Ma simt ca Tampax-ul:in loc bun,dar pe timp rau

De la dragoste la ura e doar o singura data.

Sa cineze cu o fata poate fiecare, uite dejunul trebuie sa-l merite!
RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
love struckkiss♥Züzάάά♥love struckkiss
(26 Iunie 2010 00:16 )
love struckkiss♥Züzάάά♥love struckkiss a răspuns:
Ori e alba, ori e neagra,mereu inima mea se-ntreaba,daca am facut rau sau bine cand m-am indragostit de tine.

Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul,poate se v-or saruta.

Love in engleza, jaime in franceza ,dar in stil moldovenesc pur si simplu te iubesc!Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! Cele mai frumoase perechi din lumea asta:

Luna & noaptea

Privighetoarea & cantecul ei

Trandafirul & dragostea

Tu & zambetul tau

Tu & eu.

RĂSPUNSUL ESTE:
Folositor Nefolositor
Amuzant
Inteligent Stupid
Conţinut obscen/ilegal
Caracter irelevant
Neinteligibil sau spam
*
PeTrO
(26 Iunie 2010 13:17 )
messenger.com/statusuri/statusuri_de_dragoste.html fundita?
Daca vei trai 100 de ani, as dori sa traiesc 100 de ani minus o zi, astfel nu voi trai nici o zi fara tine

Daca toti prietenii mei ar sari de pe un pod, eu nu as sari cu ei ci as sta jos ca sa-i prind

Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma,nu merge in urma mea ca s-ar putea sa nu te pot ghida.Mergi alaturi de mine si fii iubirea mea.

Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "

" M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa, ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru-l fac si acum chiar daca tu ai plecat… Te astept… Vino… ! "

" Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet,ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

" Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

" Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

" Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu ! "

" Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

" Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

" Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

" A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine ! "

T- tandra

E- eleganta

I- irezistibila

U- unica

B- blanda

E- eterna

S- scumpa

C- curajoasa…

Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu

I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire

Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Te-ai lovit?

Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cand te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti... Te iubesc pentru ca esti tu, mereu langa mine sau in gandul meu

Sarutul tau inca il mai simt pe buze … ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti … lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti!

Picioarele tale sunt obosite? Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua

Sunt doar niste cuvinte

Ce-mi aduc aminte

De ceea ce spuneai atunci cand te-am cunoscut

Si inca alte cuvinte care-mi intra-n minte

Cand cu tine sunt si-mi place sa le aud

Daca dragoste nu este…. atunci facem!

Te afli pe marginea prapastiei… ti-e frica… dar esti nevoit si te arunci… la inceput nu iti dai seama dar plutesti… mai ai niste hopuri de trecut si ajungi la fund… se vede o lumina si esti curios…. de odata te lovesti de REALITATE si ea ti-o trage!

IUBIREA e frumoasa, IUBIREA e trista… chiar daca este frumoasa sau trista… IUBIREA exista…

Te-as trage-n piept, daca ai scoate fum. Daca-ai avea clorofila, te-as iubi. Acum, Dumnezeu mi-a dat minte si lumina, bunicul mi-a lasat Secretul Din Gradina.

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Esti iubitul mintii, inimii si trupului meu, esti printul fermecat al viselor mele romantice, incantarea si minunea sufletului meu!

Plecat in cautarea drumului spre inima ta!

‘`’[;x]Te urasc pentru ca o singura viata nu imi ajunge sa TE IUBESC:X`.`!

.:.[;*]Pe lumea asta tu esti un inel

Iar eu deasupra-i piatra pretioasa,

Esti iarba care creste la parau

Iar eu deasupra-i roua ce se lasa.[;x].:.

`.`:X:Un sufelet cald sa ma inteleaga

L-am cautat o viata intreaga

Sa fie al meu sa fiu al lui

Azi se-mplineste visul meu!`.`:X:

[[[day dreaming]]]Sa ai somnul usor si visele senine si poate sa ma regasesti intr-unul dintre ele![[[love struck]]]]

.~.[love struck]Parca de-o viata esti alaturi de mine

Si-ti cer acum aceleasi saruturi pre fine

Ce ma iau, ma duc si imi cer`

De fiecare data in tine sa sper!day dreaming.~.

~__*Ai grija de zambetul tau

De buzele tale

De sufletul meu

Ai grija de inima mea

Ai grija de noi

Si de dragostea noastra*__~

~_puppy dog eyes Din lacrimile cerului s-a nascut ploaia``

Din lacrimile pamantului sa nascut roua... iar din lacrimile inimilor iubirea:X~`.`.

`/`ORICE COPIL ARE O FLOARE si daca i-o stropesti cu dragoste

si lacrimi vei primi tandrete si IUBIRE...pe care mi-o doresc si eu...;x`,`

‘/ ‘: (Daca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu,

asta nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!’/’; d

`: (`Nu esti langa mine, dar esti in gandurile si in inima mea. Cum altfel, daca te iubesc?sick?

[;x]Fara iubire nu exista viata. Ma bucur ca te iubesc si astfel traiesc!:Xlove struck

:X:XIti multumesc pentru ca ai fost alaturi de mine de

fiecare data cand am avut nevoie de ceva,

dar si in clipele de fericire. Te iubesc !:X:X’`’

‘_’: )IARTA-MA DACA TII DOR,UITA-MA DACA TII BINE,CHEAMA-MA DACA TIE GREU,

EU TE PASTREZ MEREU IN SUFLETUL MEU(‘:X _ :X’).

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor

Am incercat dar nu te pot uita asa usor.

. Mor incet...

simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de

la inceput, suferinta sa dispara...":X:X

"Sa Te |nTorc| |napo| n’am Sa Te rOg…Ma|

Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH BlesTem

ca De tOt PraFul Sa sE aLeaGa.;("

Sh Va Plange Neincetat,dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`

I Durerea O Stea,O Mangaie cU Raza Sa!:

`:X`Cu toate astea tu stii bine ca

0rice ar face pan'la urma tot

La tine vine...asa ca ai grija

De el ca la tine'n inima nimeni nu-i la fel"…love struck…

…:::…Sunshine,I can call you my baby boy love struck te iubesc !:::…

love struckThere's always that one person, that will always have your heart. love struck

:*"Dacã-ti atingi propriile teluri,

Vei gãsi prieteni falsi si dusmani adevãrati.

Nu are importantã, tu realizeazã-le.:*

{oh go on}Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J

.:X.Aici sunt si voi ramane nu mai pentru tine love struck"

Ori e alba, ori e neagra,mereu inima mea se-ntreaba,daca am facut rau sau bine cand m-am indragostit de tine.

Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul,poate se v-or saruta.

Love in engleza, jaime in franceza ,dar in stil moldovenesc pur si simplu te iubesc!Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! Cele mai frumoase perechi din lumea asta:

| Nik a răspuns:

Colo sus in cimitir
Joca noaptea morti in sir
Daca ai ceva cu mine
Am un loc si pentr tine
Eu vampir si tu dracula
Eu beau vin si tu sugi. p***

Stiu ca sunt prost. dar cand ma uit in jur imi revin

Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risc?

Inteligenta ma urmareste…. dar eu sunt mai rapid.

Nu invata niciodata un porc smecher sa cante, pierzi vremea si mai enervezi si porcul

Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.

M-am nascut sa fac fite nu sa le suport pe ale altora

Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri

Daca-o freci cu bucurie, imposibil sa nu-nvie!

Romania este tara in care barbati isi inseala amantele cu propriile neveste

Cine se trezeste de dimineata… casca toata ziua

Imi place munca, ma fascineaza. Pot sta ore in sir sa ma uit la ea

Oricat de mica ne e leafa, noi tot vom munci mai putin decat ne platesc ei!

Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.

Stinge lumina, mai lasa doar o raza,/trage cortina… si sa ne facem varza

Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.

Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"

Sper sa iti placa, fundita?:*

| Nik a răspuns:

M`ai iubit cu`adevarat sau te`ai jucat

Bea suc de fructe,

Suc de fructe inseamna sanatate,

Sanatate inseamna sport,

Sport inseamna faima,

Faima inseamna bani,

Banii inseamna femei,

Femei inseamna dragoste,

Dragostea inseamna SIDA,

SIDA inseamna moarte,

Deci nu mai bea suc de fructe!

Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul ...

Sonmoroase profesoare,

Pe la clase se aduuna,

Se ascund dupa catedra

Noapte buna!

Si elevii toti suspina,

Catalogul negru tace,

Chiar si creta de pe tabla...

Somu-si face.

Iese un elev la tabla,

Printre cifre sa se-ncurce,

Fie-ti zecele aproape,

Lasa proful sa se culce...

Peste-a fizicii probleme,

Elevul sterge tabla luna...

Totu-i vis si armonie,

Cand se suna...))

A sosit sfarsitul LUMII?

Nu te panica!

Vino in Romania!

Suntem cu 50 de ani in urma!

i love you

i like you

i need you

ai vrea tu!

Regulile elevilor:

Elevul nu copiaza, el se documenteaza. Elevul nu citeste bilete, se informeaza.

Elevul nu este neatent la ore, ci studiaza mediul inconjurator.

Elevul nu greseste, el isi pune la incercare profesorul.

Elevul nu chiuleste, e nevoie de el in alta parte.

Elevul nu fumeaza, el isi caleste plamanii.

Elevul nu doarme, ci reflecteaza. Elevul nu vorbeste, el gandeste cu voce tare.

Elevul nu mesteca guma, el isi intareste dantura.

Elevul nu injura, se descarca.

Elevul iubeste scoala, dar in timpul vacantei.

Really Really Busy

BRB - revin intr-o veshnicie

Sunt pe invizibile... cine ma vede, inseamna ca'i nebun )

Nusssss... la pc prin casa aiurea pooop la toti!

Dnnd incerc sa fiu dnd

DND! Am purici!

DND mah... NU mai am tus la tastatura!

DND! Sau vrei sa faci o vizita pe la ignore?

DND - ma dau cu barca pe conducta... nu deranja ca poate ma innec!

DND! DUS CU PLUTA PANA LA MAGAZIN!

Pe tron! Astept sa-mi creasca barba!

DND striga la monitor poate te aud!

Am plecat la o plimbare pana in mare...

Ultima care m-a deranjat a fost Elodia!

DND - imi scriu la mate...am o gramada, deci DND! Chiar. ce avem de scris la mate?

I'm mobile!

Fac yoga cu maimuta... nu deranjati!

Sunteti in plus!

Imparateasa isi face somnul de frumusete...

Brb, particip la olimpiada "100 metrii mers de smecheras".

Revin in 2 minute... Daca nu apar mai citeste o data statusul!

DND... in Spania la cules de portofele.

Momentan nu sunt ... agat zapada cu carligu`

mass = buzz = sal cf = cine esti = IGNORE

2. lol, ca sa vezi, ai reusit sa-mi citesti statusul

3. tot eu, tot ala care face bine, tot ala care nu suporta massurile si buzzurile

•Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru-n casa

•Nobody is perfect... I'm Nobody

•Merg pe gard, stau pe drum, dau cu caini in bolovane

•Chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit

•If you see me, don't touch me / If you touch me, don't kiss me / If you kiss me, don't fuck me / If you fuck me, don't stop

Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua.

Invisible to Everyone cu iconita aia gri in stanga.

N-am bani de status I-am cheltuit pe avatar.

A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

Eu nu sufar de nebunie.ma bucur de ea in fiecare minut.

Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta. asta pana ies din puscarie.

Pestele care lupta impotriva curentului.moare electrocutat.

Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

A gresi este omeneste…totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

Cel mai important nu este sa stii!Mai important este sa ai telefonul celui care stie.

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu

Se intampla in viata sa iubesti dar sa fii ranit ... iti iei viata de la capat, vrei sa uiti tot, dar amintirile sunt mereu in inima ta amintindu-ti ca iubirea este cel mai frumos lucru care te poate condamna la suferinta . Acum e tarziu, sa mai adaug ceva la tot ce a fost frumos … sau depanat atatea amintiri,atatea ganduri frumoase ,atatea clipe minunate intr-un timp asa de scurt incat mi-a amutit gandul printre lacrimi. Am colindat cu tine printre imagini pline de frumusete , imagini asa de placute pe care nu am cum sa le uit vreodata. Ma intreb mereu acelasi lucru de ce trebuie sa iubim atat de mult persoane cu care nu putem fi daca nu suntem facuti unul pentru celalalt ... De ce ne-am intalnit ?De ce a trebuit sa vii in viata mea si sa patrunzi atat de adanc in sufletul meu? … daca nu am fost alesul inimii tale…De ce sufletul de multe ori ti-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el? Oare exista dragoste absoluta? Sau ochii care nu se vad se uita? Cand imi amintesc clipele petrecute impreuna imi vine sa mor de dorul lor . A fost un vis aproape implinit! m-am lasat purtata de glasuri pe aripile amintirilor,ca sa retraiesc inca o data clipa noastra… Imi amintesc primele clipe in care ne-am cunoscut , clipele pe care le-am petrecut impreuna , toate acele zile in care mergeam tinandu-ne de mana si povesteam , primele momente petrecute impreuna ca iubiti , nu voi uita primul sarut , clipa cand in brate ne strageam si simteam cum iti batea inima , cum ne alintam si ne sarutam… cat de dulce putea fii sarutul tau… cat de mult imi placeau ochii tai , Nasucul tau, gurita ta …cat de mult te iubeam… Imi amintesc tot… acele nopti frumoase,cand ne iubeam amandoi nebuneste la lumina stelelor si ne sarutam frantzuzeste.Cum as putea uita asa ceva…Dar tu cum ai putut sa uiti asa ceva ? A fost o parte din visul la care am visat o viata intreaga. Pentru un moment imi venea sa plang de fericire , credeam ca tu esti persoana la care visam de atata timp, asa cum ai spus si tu… Am stiut de la bun început ca vei pleca, dar inima mea a refuzat sa creada ca ne vom desparti .

mi-ai promis c`o sa ma tii si m`ai lasat sa cad

Te-am iubit,dar tu.ai plecat si mi-ai luat sufletul.

Si pun pariu ca ti-ai dorit candva...ceva ce n-ai putut avea...si te intrebai cum oare doar altii pot sa zboare.s-ajunga ei la steauaaaa ta!

Daca esti desteapta, lumea e a ta. Nu lasa pe nimeni sa-ti atinga inima

Gaseste-mi loc in inima ta.

Nu e nimic,Sunt obisnuita,Pic sa ma ridic,o iau d la capat cand prezentul nu`mi ofera nimic .

EU si TU intr'un cadru imperfect... Ametzitor,copleshitor ma strangi la piept

Nu o lasa sa plece , stii ca e singura kre te intelege !sad

Astăzi eu îţi mulţumesc,ai tot ce îmi doresc,imi faci frumoase zilele,nopţile ! Astăzi ai iubirea mea,nu te voi lăsa,tu mi-ai promis cândva că vom fi mereu aşa! :X

Citeste, retine, baga bine in cap ... sh nu uita nici intr-un veac ... Eu sunt fetita ce ti-a pus capac

o fata , nu o lasa ca tine la tine , Te iubeste si tot ce face , face pentru tine !

Certurile stii ,faze , prostii .Sau cand ne purtam ca niste copii . Ce zici ...Ai uitat ? Vrei sa`ti amintesc.tot ce conteaza e ca TE IUBESC !

Ai nevoie de`unu hotarat sa te iubeasca . N`ai nevoie de vreun prost sa te dezamageasca!

Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.

Sa faci diferenta intre mine si ele. Toate te vor, dar nu te vor iubi ca mine.

Love is like the wind you can`t see it but you can feel it

Tot ce se intampla sa ramana intre noi.Si peste toate sa trecem amandoi...Sa-mi fi aproape in noptile cand n'am somn,sa imi spui ce vreau s'aud si sa adorm.

Intr`o lume intreaga esti doar o fiinta, dar pentru mine esti orice dorinta. love struck"

Ma trezesc si realizez ca esti ce`mi doresc, doar langa tine pot obstacole sa depasesc, visele toate sa le indeplinesc. Te iubesc! love struck Sper ca ti-am fost de ajutor

*

Every day withouth you...is like the world without the sun

If I will tell you I like you,it would be a lie.I love you with all my spirit

My life is yours...The love I carry for you is more powerfull than anything and you.You are the princess/prince of my dreams

Love is like the snow.it falls easy,it makes you freeze and then it dissupears

I love you.I love you...I love you...This withouth any other words

Love is an element of nature full of imagination

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai...Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Vrei să conduci lumea alături de mine?

Marile incendii se nasc din scântei mici

Te iubesc şi te voi iubii mereu, eşti sufletul din mine, eşti viaţa mea şi sper ca mereu să fie aşa…

Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti ? :X

În iubire nu există mai mult sau mai puţin. Energia se întemeiază pe iubire, dar iubirii nu-i poţi porunci.

Fără iubire riscăm să ardem singuri pe pământ şi să nu ajungem niciodată la soare.

| DIaay a răspuns:

Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi încrederea si doar sa ai mai multa grija în cine ai încredere si a doua oara.

Ar trebui sa se puna un gratar la intrarea în orice suflet. Ca sa nu se bage nimeni în el cu cutitul.

Strângând nisipul în pumn, ma gândesc câte încap într-o clipa în care nu mai vrei sa spui nimic.

Fericirea nu vine niciodata atunci când trebuie.

Daca dragoste nu e, nimic nu e.

E parca un facut sa nu ne dam seama de valoarea unei fiinte sau lucru decât dupa ce-l pierdem.

Împotriva cui sa lupt mai întâi daca totul lupta împotriva mea?

Toate fericirile se sprijina pe iluzii. Adevarul nu face altceva decât sa sfâsie valul cu care se acopera ochii ce nu vor sa vada realitatea.

Esti umilit când altcineva decide pentru tine într-o privinta în care se cuvenea si puteai decide singur.

Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….