| oteta a întrebat:

Ce stiti despre clonarea umana si care credeti ca este viitorul ei?

Răspuns Câştigător
| hippiemuslim a răspuns:

Nu a existat decat un singur om de stiinta care sa fi incercat clonarea umana si datorita presiunilor etice a renuntat la idee. Clonarea umana este posibila dar nu ar aduce foarte multe avantaje. In schimb, modificarile genetice la nivelul adn-ului uman ar avea multe utilizari. Totusi, astfel de experimente sunt considerate imorale si se doreste o imbogatire a cunostintelor despre genetica in general.
Majoritatea tarilor interzic clonarea umana, fostul papa a criticat astfel de actiuni. De asemenea, Islamul este impotriva prin legi recent scrise.

7 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Poate ca se va putea clonahappy

| cornel a răspuns:

Nu exista asa cevahappy

| Alexandra. a răspuns:

Nu cred ca va avea un viitor laughing E doar... thinking o fantezie a cuiva care a pornit toata prostia asta... :p Zic eu.

| hd04wbw a răspuns:

Exista. E ceva ce o sa fie folosit in viitor ( nu prea indepartat).

| andreikai a răspuns:

Clonarea umana ar putea fi folosita cu mari avantaje in domeniul medical(transplant de organe interne si nu numai). Intr-adevar, apare si problema moralitatii acestui lucru, insa cel mai mare vis al nostru, al oamenilor, ramane nemurirea, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar stii ca razboiul clonelor a fost prezis de yoda.va veni si vremea lui. va incepe un razboi al clonelor.