| Mihai_3714 a întrebat:

Ce sunt stimulii? plss vreau repede raspunsul... funda

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Gandurile automate sunt acelea care apar imediat ce apare un anumit tip de stimul, un exemplu,''suna telefonul si primul gand este...''s-a intamplat ceva ''.

| alessia5158 a răspuns:

Biologic, stimulul este un factor din exteriorul sau interiorul unui organism care declansaza o reactie de raspuns specific printr-un efector.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Hmmm nu prea stiu cum sa-ti explic...sti cand un copil i-a o nota buna sau isi termina repede temele si parintii ii dau o bomboana sau ceva?
Stimulul este acadeaua sau premiul pe care il castiga copilul.